В Україні припинили фінансування близько 50 медичних закладів і перестали виплачувати зарплату їхньому персоналу. Зарплата лікарям і медсестрам тепер не виплачується в деяких лікарнях, розташованих у зоні тимчасової окупації. Водночас іншим медзакладам, які працюють в окупації, продовжують виплати.
Чому так сталося, пояснила голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.
За словами чиновниці, Національна служба здоров'я України продовжує фінансування медичних закладів, що розташовані у зоні бойових дій та в зоні тимчасової окупації. Це було принциповим рішенням держави: не припиняти фінансування лікарень і виплату зарплати лікарям, які не покинули свої робочі місяця, аби рятувати людей, що опинились у складних життєвих обставинах.
"Лікарні, які розташовані в окупованих регіонах або там, де ведуться бойові дії, продовжують отримувати стабільне фінансування у вигляді фіксованих виплат", – повідомила Наталія Гусак.
Популярні зараз
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
Таким чином, з лютого медичні установи, що знаходяться в тимчасовій окупації або в зоні бойових дій, були профінансовані на такі суми:
- У Херсонській області – на 2,4 млрд грн;
- У Луганській області - на 1,4 млрд грн;
- У Харківській області – на 6,7 млрд грн;
- У Донецькій області – на 3,9 млрд грн;
- У Запорізькій області – на 4,4 млрд грн;
- У Сумській області – на 3 млрд грн;
- У Чернігівській області – на 2,6 млрд грн.
Водночас, на тимчасово окупованих регіонах є медичні заклади, які повністю перейшли під контроль окупантів. Наприклад, у Куп'янську викрадено головного лікаря, і окупанти повністю взяли тамтешній медичний заклад під свій контроль.
"Ми не могли продовжувати платити гроші цій лікарні. Є ще близько 50 медзакладів, яким ми призупинили оплати, тому що контроль над ними встановили окупанти. Як тільки територію звільнять, оплати відновляться", – запевнила голова НСЗУ.
Крім того, чиновниця розповіла, що з початку війни українцям максимально спростили доступ до медичних послуг. Тепер підписувати декларацію з лікарем не обов'язково. ВПЛ мають змогу звернутись до будь-якого сімейного лікаря у тому населеному пункті, де вони зупинились.
Нагадаємо, бюджетом 2023 року не передбачено підвищення мінімальної зарплати і пенсії. Водночас у Мінсоцполітики поки що не зрікаються планів щодо індексації пенсії.