В Україні пропонують залишити ЗНО випускників. Однак його проведуть не в заплановані терміни, а згодом, після закінчення війни. При цьому початок нового навчального року може бути перенесений.
Про це розповіла під час ефіру на одному з телеканалів нардепка Наталія Піпа, яка входить до парламентського комітету з питань освіти Верховної Ради.
За словами депутатки, цьогоріч вирішено скасувати Державну підсумкову атестацію (ДПА). Однак, що стосується Зовнішного незалежного оцінювання (ЗНО), то тут думки депутатів розійшлися. Отже не виключено, що ЗНО все-таки залишать, але в полегшеному варіанті. При цьому наступний навчальними рік розпочнеться не 1 вересня, а пізніше.
Ймовірно, що ЗНО складатиметься лише з двозх предметів:
- перший - українська мова і література (обов'язковий для всіх, хто складатиме тести);
- другий – на вибір (математика, історія України або іноземна мова без аудіювання).
"Є варіант, що ЗНО і вступний рік почнеться пізніше, щоб ми почали говорити про ЗНО через три-п'ять місяців після перемоги", - розповіла нардепка.
Відповідно, відтермінують у часі також вступну кампанію та початок нового навчального року. Не виключено, що навчання у школах і вишах розпочнуть не з 1 вересня, як зазвичай, а з 1 грудня.
Нині дуже важливо зберегти юне покоління всередині країни, давши можливість йому нормально здобувати освіту і залишатися тут, в Україні. Адже для післявоєнної відбудови країни знадобиться багато умілих рук і тямущих голів. Водночас, європейські країни також зацікавлені, щоб молоді українці залишались у них. Зараз вони навіть готові дати їм можливість вступати до тамтешніх університетів лише за оцінками атестату.
"Цього року ймовірність відтоку буде більша. Тому ми шукаємо шлях, як збалансувати, спростити, водночас не втратити добрий механізм, інституцію вступу", – каже Наталія Піпа.
Нагадаємо, кількома днями раніше глава Міносвіти Сергій Шкарлет не виключив повне скасування ЗНО цьогоріч. При цьому, за його словами, шляхи для корупції при вступі до вишів перекриють.