В Україні прогнозують стрімке зниження цін на овочі борщового набору

Найближчого місяця в Україні слід очікувати зниження вартості овочів, що входять до борщового набору. Причому воно може бути доволі відчутним. Після цього ціни на овочі борщового набору зростатимуть, і до весни вони вже не стануть нижчими.

В Україні прогнозують стрімке зниження цін на овочі борщового набору - today.ua

Такий прогноз щодо цін на овочевому ринку дають аналітики fruit-inform.

У їхньому звіті йдеться, що останнього тижня лідером продажів на овочевому ринку була білоголова капуста. Фермери знижували ціну на неї та намагалися продати її якомога більше. Це пов'язано з тим, що восени цього року, через тривалі дощі та ранні заморозки, було зібрано багато некондиційного овочу. Така капуста не годиться до тривалого зберігання. Тому аграрії намагаються збути її якнайшвидше.

Втім, не менш активно вони збувають і якісну капусту, хоча для неї сезон збуту ще не настав, адже взимку та на початку весни вона буде найдорожчою. Але через нестримне зростання цін на енергоносії та невпевненість у завтрашньому дні фермери намагаються збути весь вирощений урожай. Адже навіть за нинішніх цін на енергоносії закладати овочі на зимове зберігання буде нерентабельно.

В Україні прогнозують стрімке зниження цін на овочі борщового набору

З цієї ж причини зараз активно збувають картоплю, буряк, моркву та цибулю. Звичайно, щось закладуть на зимове зберігання, але його буде небагато, і воно коштуватиме недешево з огляду на вартість зберігання. А більшість вирощеного фермери поспішають збути зараз, щоби не витрачати коштів на зберігання. Отже, ще найближчі тиждень-два овочі борщового набору будуть дешевими, кажуть аналітики. А далі ціни на них зростатимуть.

Тепличні комбінати зимовий сезон пропустять

Нині якраз у теплицях завершився черговий овочевий сезон. Власники тепличних комбінатів зачищають площу під нові саджанці, які вони мають намір висадити не раніше ніж навесні наступного року. Зараз вони овочів не садитимуть. Знову ж таки – через дорогі енергоносії. Сьогодні це зовсім нерентабельно.

Звісно, Україну зовсім без свіжих овочів не залишать. Можна припустити, що український ринок окупує турецька теплична городинаовочі, як це вже неодноразово бувало. Але й коштуватиме такий товар зовсім не дешево.

Нагадаємо, на початку листопада у торговельних мережах вже подешевшали всі овочі борщового набору.