В Україні продовжать зростати ціни на молоко: виробники назвали причини

Ціни на молоко в Україні стрімко зростають. Таку тенденцію виробники спостерігають останні 8 місяців цього року. На ринок молочних продуктів тиснуть сезонне скорочення виробництва, зростання цін на газ і курс долара.

В Україні продовжать зростати ціни на молоко: виробники назвали причини - today.ua

За даними Асоціації виробників молока, середня закупівельна ціна на молоко екстра сорту станом на кінець вересня зросла на 3 копійки та склала 10,82 грн/л, без урахування ПДВ. Найвищий сорт молока подорожчав до 10,15 грн/л (2 копійки), а перший залишився без змін – 9,75 грн.

За приблизними підрахунками виробництво молока за 8 місяців поточного року скоротилося на 15,1% - до 5,1 млн т. Промислові господарства забезпечили 1,7 млн т молока, що на 7,1% менше, ніж у минулому, а присадибний сектор - 3,4 млн т (-18,6%).

Близько третини промислового молока та третина промислового стада корів (майже 123 тис. голів) припадає сьогодні на регіони України, в яких ведуться військові дії. В Україні продовжать зростати ціни на молоко: виробники назвали причини В Асоціації вважають, що зростання цін на газ впливатиме на собівартість виробництва молочних продуктів і надалі. Це означає, що сьогоднішні ціни не є остаточними, і споживачам потрібно бути готовим до подорожчання молока.

На сьогоднішній день, 21 вересня, молоко ТМ "Яготинське" 2,6% обсягом 900 мл у супермаркетах можна купити в середньому за 35,29 грн. Молоко "Простоквашино" 1% за той самий обсяг коштуватиме 34,52 грн, що майже на гривню дешевше, ніж у серпні (35,71 грн).

Раніше повідомлялося, що в Україні восени зміняться ціни на свинину.

ДЖЕРЕЛОubr.ua