В Україні повернули обов'язкову перевірку лічильників на комунальні послуги

В Україні відновлено процедуру перевірки лічильників на всі види комунальних послуг. Зокрема, комунальники знову мають право вилучати для звіряння лічильники на газ, воду і тепло.

В Україні повернули обов'язкову перевірку лічильників на комунальні послуги - today.ua

Про це повідомила прес-служба комунального підприємства Київтеплоенерго, попередивши споживачів про те, що братиме прилади обліку на перевірку.

Війні ще не видно кінця, проте українцям вже активно повертають перевірки та вимоги, які існували у мирний час. Зокрема це стосується й перевірки індивідуальних приладів обліку. Повідомляючи про поновлення перевірок, комунальники посилаються на урядову постанову №440, датовану 7 квітня 2023 року.

Згідно з цією постановою, всім виконавцям комунальних послуг повертають право на перевірку приладів обліку, встановлених у споживачів.

В Україні повернули обов'язкову перевірку лічильників на комунальні послуги

При цьому перевіркою лічильників мають право займатись лише ліцензовані підприємства. З їхнім списком можна ознайомитись на сайті Мінекономіки (http://www.me.gov.ua).

Після завершення перевірки має бути складено акт про її проведення. Цей акт обов'язково передається до Центру комунального сервісу (https://cks.com.ua/to_consumers/our-services/).

Нагадаємо, незважаючи на підвищення тарифу на електроенергію, українцям залишили можливість платити за електрику вдвічі менше. Для цього необхідно встановити у себе двозонний лічильник електроенергії.