В Україні посилили вимоги до обміну валют: які купюри не приймуть, і у кого попросять паспорт

В НБУ опублікували нові правила обміну валют в Україні, згідно з якими в пунктах обміну у громадян можуть не прийняти зношені або пошкоджені банкноти, а при обміні доларів або євро в банку обов'язково потрібно буде пред'явити паспорт.

В Україні посилили вимоги до обміну валют: які купюри не приймуть, і у кого попросять паспорт - today.ua

Крім того, всі обмінники повинні мати ліцензію на проведення своєї діяльності. Тільки тоді ви зможете залучити до відповідальності винних, якщо вам підсунуть фальшиві гроші. Список обмінників, у яких є ліцензія, опублікований на сайті НБУ.

У Нацбанку рекомендують не купувати валюту в тих обмінниках, які не отримали ліцензію НБУ, адже їх діяльність в Україні фактично є незаконною.

Деякі обмінники відмовляються приймати у громадян долари, які мають пошкодження, плями або потертості. В Україні посилили вимоги до обміну валют: які купюри не приймуть, і у кого попросять паспорт Обміняти пошкоджену або сумнівну купюру іноземної валюти на придатні до обігу банкноти українці за законом можуть в будь-якому банку України. Однак, якщо якість банкноти незадовільна, тоді доведеться заплатити за обмін комісію 30% від вартості банкноти. Рішення про те, чи приймати долари чи ні, приймає касир. Хоча за законом рішення повинно бути прийнято виключно на користь громадянина, який приніс купюри.

У законодавстві не сказано про обов'язкове пред'явлення паспорта при здійсненні таких операцій, але кожен банк має право вимагати у громадянина паспорт для проведення подібної процедури.

Раніше повідомлялося, як буде змінюватися курс долара в Україні у вересні, і як зміниться ситуація під кінець осені.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com