В Україні посилять карантинні обмеження для невакцинованих громадян: що чекає українців з кінця вересня

На цьому тижні Кабмін ухвалить рішення про посилення карантинних обмежень для українців, які вступлять в силу через сім днів після прийняття рішення. Обмеження будуть відрізнятися по зонам, але головним нововведенням стануть поблажки для вакцинованих громадян.

В Україні посилять карантинні обмеження для невакцинованих громадян: що чекає українців з кінця вересня - today.ua

У МОЗ пропонують, щоб обмеження "жовтої" та "червоної" зони не поширювалися на спортзали, кінотеатри, театри, ресторани, в яких колектив і відвідувачі мають сертифікат вакцинації, дійсний протягом 72 годин негативний ПЛР-тест або довідку про перенесеної протягом останніх декількох місяців коронавірусної хвороби.

Такі привілеї в "жовтій" зоні будуть поширюватися навіть на тих, хто щеплений однієї дозою вакцини.

Що стосується "червоної" зони, то ресторани, ТРЦ та інші громадські заклади зможуть продовжити роботу за умови вакцинації персоналу і обслуговування тільки щеплених відвідувачів. Одна доза вакцини тут вже не підійде. Йдеться про повне проходження вакцинації. Перевіряти відвідувачів закладів будуть за допомогою внутрішнього свідоцтва про вакцинацію у паперовому вигляді, або в електронному через "Дію". В Україні посилять карантинні обмеження для невакцинованих громадян: що чекає українців з кінця вересня Попередньо "жовтий" рівень карантинних обмежень буде введений в Україні вже з кінця вересня, а до обмежень "червоного" рівня потрібно готуватися на кінець жовтня-початок листопада.

Щодо роботи громадського транспорту, в "жовтій" зоні обмежень по курсування маршруток, автобусів і метро немає, проїзд в "червоній" зоні буде відбуватися за спецперепустками.

За даними Міністерства охорони здоров'я, за останній тиждень кількість нових випадків захворювання коронавірусом в Україні зросла на 6000, а госпіталізацій - на 1500. Найвищі темпи інфікування зафіксовані в Чернівецькій, Волинській, Львівській та Тернопільській областях.

Раніше повідомлялося, що вчителі в Україні масово відмовляються від вакцинації, через що учнів в деяких школах можуть перевести на дистанційне навчання.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua