В Україні подорожчають банани: що буде з цінами у 2022 році

Україна імпортує більшість бананів з Еквадору. На початку грудня закупівельна вартість бананів склала 430-450 грн/ящик, але щоб імпортери могли працювати хоча б у нуль, вона має бути не менше 480-490 грн/ящик.

В Україні подорожчають банани: що буде з цінами у 2022 році - today.ua

В Україну завозиться сорт бананів кавендіш. У 2021 році він уродив не так добре, як у попередні роки, а значить подорожчання не за горами.

Цей сорт бананів найбільш схильний до грибка "чорна сигатоку", що швидко розповсюджується по плантаціях. Виробники борються з грибками та виводять нові стійкіші до уражень хвороби сорту. Однак, на це йде час. В Україні подорожчають банани: що буде з цінами у 2022 році Ще одна суттєва проблема, яка вплине на підвищення цін на банани – це логістика. Через епідемію коронавірусу транспортні компанії не стали закуповувати додаткове обладнання, розширювати парк пароплавів або контейнерів, а просто почали піднімати розцінки на підвищеному попиті.

За останні три місяці транспортування бананів подорожчало на 40%. За весь час ціни на банани залишалися стабільними, але подорожчання не уникнути. Імпортери працюють у мінус. Вони не підвищують ціни, щоб не знизився попит на продукт, проте вже після Нового року банани в Україні почнуть дорожчати. Цінник зросте приблизно на 30-40 грн за ящик (19 кг).

Раніше повідомлялося, що станеться із організмом, якщо їсти банани щодня.

ДЖЕРЕЛОubr.ua