Хороший урожай буряків створював усі передумови для того, щоб вартість цукру в Україні вперше за довгий час знизилася. Однак різке підвищення тарифів на газ призведе до збільшення собівартості виробництва, і ціна готового продукту для споживачів зросте.
Площа посівів під цукровий буряк в 2021 році склала 220,6 тисячі гектарів, в порівнянні з 206 тисячами гектарів у 2020 році. Якщо в минулому році аграрії зібрали 470-475 центнерів буряків з гектара, то в нинішньому - 480 центнерів з гектара.
Вітчизняні заводи на сьогоднішній день переробили 746,9 тисячі тонн цукрових буряків і виробили 90,6 тисячі тонн цукру. Кількість заводів з виробництва цукру за рік збільшилася з 15 до 20 підприємств.
Кілограм цукру на початку жовтня коштує мінімум на 10% нижче, ніж в серпні - 18-20 гривень за кілограм, коли в серпні ціна була 21-22 гривні за кілограм. У собівартість цукру закладається і вартість газу. Якщо в минулому році в собівартість закладали 40% від витрат на газ, то в 2021 році - 70-80%. Ціна на газ в 2020 році становила 7-8 гривень, а зараз вже 28 гривень, і це не межа.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Важко прогнозувати, на якому значенні встановиться вартість газу для підприємств, і скільки буде коштувати виробництво. Україна могла б непогано заробити на експорті, але за період карантину головні імпортери українського цукру Узбекистан і Азербайджан почали закуповувати цукор у Росії. Виробники все ще розраховують на дотації від держави на вирощування цукрових буряків, оскільки зараз український фермер на один гектар витрачає близько 42 тисяч гривень з ПДВ при давальницькій ціною 1200-1300 гривень з ПДВ за тонну.
Нагадаємо, через підвищення вартості газу і нафти на світовому ринку зросли ціни на олію.