В Україні подорожчає опалення та гаряча вода: в яких містах і на скільки зростуть тарифи

Підвищення тарифів на опалення і гарячу воду очікується в Україні вже в новому опалювальному сезоні. У деяких містах ріст цін складе 70%, так як держава фактично залишила без пільг підприємства, що виробляють тепло.

В Україні подорожчає опалення та гаряча вода: в яких містах і на скільки зростуть тарифи - today.ua

Тепловикам доведеться закуповувати газ за високою ринковою ціною, що призведе до зростання тарифів для населення. Експерт у сфері ЖКГ Христина Ненно розповіла, що подорожчання відчують на собі в першу чергу жителі великих міст.

У Чернівцях подорожчання тарифів на опалення складе 70%, в Києві очікується підвищення тарифу на 40%, в Одесі - на 56%, в Кременчуці тариф виросте на 53%, в порівнянні з минулим роком. В інших областях України зростання цін на гарячу воду і опалення складе близько третини. Найбільше заплатять жителі будинків, де частково встановлені лічильники, або вони відсутні взагалі. В Україні подорожчає опалення та гаряча вода: в яких містах і на скільки зростуть тарифи Крім того, з початком нового опалювального сезону плата за опалення буде здійснюватися по-новому. Громадяни змушені будуть щомісяця платити за опалення, навіть якщо їм відріжуть тепло за борги.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль радить місцевій владі переходити на трирічні контракти з "Теплокомуненерго", які пропонує "Нафтогаз", але багато хто вважає цей тариф збитковим для себе.

Що стосується тарифів на газ, то споживачам, які не уклали річний контракт, ближче до зими доведеться платити за 1 кубометр газу 25 гривень. У зв'язку із закінченням будівництва газопроводу "Північний потік-2" і пуском транзиту газу в обхід української ГТС є ризик взагалі залишитися без опалення. Зокрема, зовсім без газу ризикує опинитися Маріуполь.

Раніше повідомлялося, що українців переводять на завищені тарифи на газ і погрожують відключити подачу блакитного палива.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua