В Україні стрімко ростуть не лише ціни на житло, але і підвищується вартість іпотеки. Доступних кредитів на покупку житла як не було, так і не буде, особливо після прийняття нового податкового закону. Іпотека подорожчає через підвищення ставки НБУ, який намагається за рахунок подорожчання кредитів боротися з інфляцією.
На сьогоднішній день середня ставка по іпотеці на "первинці" і "вторинці" перевищує 15% річних, навіть під час карантину. За словами керівників будівельних компаній, з початку року "первинка" подорожчала на 16-18%, а "вторинка" - на 10-15%. У разі прийняття законопроекту №5600, який введе додаткове оподаткування для будівельних компаній і обов'язкову сплату ПДВ, квартири подорожчають ще на 6-7%, а разом з ними і іпотека. Самі забудовники рекомендують українцям не втягуватись у довгострокову іпотеку, а розглядати одразу повну покупку. На сьогоднішній день немає сприятливих чинників до того, щоб житло стало більш доступним. Незважаючи на високі ціни, нерухомість залишається найпопулярнішою інвестицією для українців. Перед покупкою експерти рекомендують розрахувати термін окупності - через скільки років здачі в оренду окупиться житло. У Києві, наприклад, він в середньому становить 10-12 років, не рахуючи витрат на ремонт і меблі.
Наразі найстрімкіше дорожчає житло в новобудовах бізнес-класу. Наприклад, в Києві середня ціна одного квадратного метра в новобудовах бізнес-класу становить 48,8 тисячі гривень. Фахівці кажуть, що це на цілих 30% дорожче, ніж було у минулому році. Купують таке житло як для себе, так і під здачу в оренду. Окупиться воно швидко, адже вартість оренди таких квартир стартує в Києві від $1000.
Раніше повідомлялося, що в Україні подешевшає оренда квартир під час осіннього локдауна.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН