В Україні подорожчає хліб: що впливатиме на вартість стратегічного продукту у 2023 році

Дефіциту хліба в Україні у 2023 році не буде, але ціни на хлібобулочну продукцію поповзуть вгору. Подорожчання не уникнути, залишається лише дочекатися, яким буде стрибок цін.

В Україні подорожчає хліб: що впливатиме на вартість стратегічного продукту у 2023 році - today.ua

Через зміну посівних площ аграрії очікують, що структура врожаю 2023 року суттєво відрізнятиметься від минулих показників.

Засіяти зерном у 2023 році планується 8,7 мільйона гектарів, що на 22% менше від показника 2022 року. При цьому посівні площі під олійними прогнозуються на рівні 9,7 мільйонів гектарів, що на 32% перевищує показник 2022 року.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин наголосила, що це буде вперше в історії України, коли посівні площі під олійними культурами будуть більшими, ніж під зерновими.

Експерти також прогнозують зниження врожайності зерна у 2023 році через те, що фермери змушені економити та вносити на 50-60% менше добрив. За оцінками фахівців, урожай із гектара знизиться залежно від регіону та культури на 10-30% порівняно із середніми торішніми показниками.

При цьому зменшення врожаю ніяк не вплине на інтереси споживачів, оскільки аграрії в умовах війни вирощують значно більше хліба, ніж потрібне для внутрішнього споживання.

В Україні подорожчає хліб: що впливатиме на вартість стратегічного продукту у 2023 році

Кінцеву ціну фахівцям важко прогнозувати, оскільки вона залежить від кількох факторів. Зокрема, на вартість продукції впливатимуть логістичні проблеми.

Також перешкодою для виробників хліба зараз є енергетична криза. Часті перебої електропостачання підприємств суттєво ускладнюють виробництво, а забезпечити свій бізнес генераторами може дозволити собі не кожен підприємець. Його вартість для хлібзаводу коштуватиме щонайменше 3-4 млн гривень.

Раніше повідомлялося, як в Україні змінилися ціни на сало у 2023 році.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua