В Україні подорожчає чай через припинення поставок з Індії

На сьогоднішній день в Індії склалася надзвичайна ситуація із захворюваністю на коронавірус. Через це кількість працівників на чайних плантаціях різко знизилася, що призведе в подальшому до зменшення виробництва чаю та його поставок в інші країни, в тому числі і в Україну.

В Україні подорожчає чай через припинення поставок з Індії - today.ua

На сьогоднішній день масові зараження коронавірусом зафіксовані на 90 плантаціях в Індії. Ще 800 інших плантацій намагаються врятувати, ввівши карантин. Власники виробництв б'ють на сполох і повідомляють, що якщо держава не візьме під контроль спалах хвороби, на чайних полях просто не залишиться здорових співробітників і працювати буде нікому.

Індія - світовий лідер з вирощування чаю найвищої якості. Негативним фактором, який і так вплине на врожай в цьому році, стала посушлива погода, яка зараз панує в країні. Місцеві жителі з нетерпінням чекають дощів. В Україні подорожчає чай через припинення поставок з Індії За словами голови Індійської чайної асоціації Вівека Гоєнка, виробництво на деяких плантаціях в Ассамі знизиться на 20%.

З урахуванням поточної ситуації, обсяг виробництва чаю в Індії за рік впаде на 10%, а експорт - на 18%. Це означає, що інші великі експортери Шрі-Ланка, Кенія, В'єтнам і Китай зможуть підняти свої позиції на світовому ринку і збільшити частку експорту.

Собівартість чорного індійського чаю з осені, ймовірно, зросте. Головне, щоб до цього часу Індія і зовсім не припинила збір сировини, адже це загрожує ринку дефіцитом багатьох сортів і зростанням цін на продукт.

Раніше повідомлялося, що в Україні за останній тиждень знизилися ціни на яйця.