В Україні подорожчає алкоголь: як влада має намір боротися з тіньовим ринком спиртного

В Україні незабаром зростуть мінімальні роздрібні ціни на спиртне. Це може статися у разі прийняття проекту постанови від Мінекономіки, яке вже відправили на узгодження. Чиновники вважають, що подібним чином вийде детінізувати ринок алкоголю в нашій країні.

В Україні подорожчає алкоголь: як влада має намір боротися з тіньовим ринком спиртного - today.ua

Крім цього, пропозиція націлена на розвиток реального сектора економіки, так як через подорожчання сировини і матеріалів легальні виробники спиртного зараз не можуть встановити економічно обґрунтовані ціни. Вони не витримують конкуренції з нелегалами, які витісняють легальний алкоголь з ринку.

Підвищення мінімальних роздрібних цін на алкоголь забезпечить "здорову" конкуренцію серед виробників спиртного. В Україні подорожчає алкоголь: як влада має намір боротися з тіньовим ринком спиртного Попереднє подорожчання алкоголю в Україні було в травні 2021 року. Тоді мінімальні ціни на алкоголь підвищили від 1% до 5%, в залежності від виду. Так, мінімальна вартість пива збільшилася до 18,59 гривень за 0,5 літра, горілка подорожчала до 93,31 гривень за 0,5 літра, вино подорожчало до 69,24 гривень за 0,75 літра.

Крім того, що спиртні напої подорожчають, їх продаж хочуть обмежити. Народні депутати вже зареєстрували законопроект, в якому пропонується винести торгівлю алкоголем і сигаретами за межі магазинів, які торгують харчовими продуктами, товарами для дітей, а також спортивними товарами. Таким чином, купити алкоголь громадяни зможуть виключно в окремих торговельних точках, які вже масово відкриваються по країні. Теж саме стосується і продажу сигарет.

Раніше повідомлялося, який алкоголь масово фальсифікують в Україні, і де його найчастіше продають.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua