В Україні подешевшала гречка: супермаркети оновили вартість популярної крупи наприкінці листопада

В Україні знизилися ціни на гречку наприкінці листопада. Як і прогнозувалося раніше, ближче до кінця року популярна крупа почала дешевшати. Станом на 27 листопада, кілограм гречки у супермаркетах в середньому коштує 76,37 грн. Це на 4,41 грн дешевше ніж місяць тому.

В Україні подешевшала гречка: супермаркети оновили вартість популярної крупи наприкінці листопада - today.ua

Середньомісячна вартість гречки у жовтні становила 80,78 грн/кг. За даними Мінфіну, на сьогоднішній день гречка у Metro коштує 71,9 грн/кг. Auchan крупа продається в середньому за 67,3 грн за кг. У Varus дорожче – 89,9 грн за кг.

Гречка в Україні поступово дешевшає вже 3 місяці поспіль. Вперше ціни на крупи почали знижуватися у вересні – з 92,73 грн до 87,94 грн. У жовтні цінник знизився ще на 7,16 грн – з 87,94 грн до 80,78 грн. На початку листопада гречка подешевшала ще на 3,7 грн – з 80,78 грн до 77,08 грн за кг.

В Україні подешевшала гречка: супермаркети оновили вартість популярної крупи наприкінці листопада

Аграрії восени зібрали добрий урожай гречки, що дозволило знизити ціни на крупу. Взимку вартість гречки знижуватиметься далі. Зараз її вартість дорожча, ніж до війни, але дешевша, ніж за останні півроку.

Також до кінця року в ціні не зростатимуть продукти переробки зернових культур, зокрема борошно. Її вартість, а також ціни на деякі крупи на Новий рік можуть знизитися до 5%.

Раніше повідомлялося, що супермаркети знизили ціни на цитрусові, банани та яблука наприкінці листопада.