В Україні зменшиться виробництво молока, оскільки молокопереробні підприємства почали скорочувати виробництво продукції через високі тарифи на газ. Союз молочних підприємств України (СМПУ) вже звернувся із листом до президента Володимира Зеленського з проханням встановити пільговий тариф для галузі.
Вартість газу для виробничих підприємств з початку року збільшилася більш ніж у 10 разів – з 4900 грн/100 куб. м – до 62 тис. грн. Якщо уряд встановить пільговий тариф для молокозаводів у розмірі 32 тис. грн за тисячу кубометрів, тоді вони зможуть продовжити виробництво та уникнути ліквідації. Інакше доведеться скорочувати випуск товарів чи зупиняти роботу.
У Спілці молочних підприємств також зазначили, що торговельні мережі відмовляються підписувати нові договори з підвищеними цінами на молочні товари, тому підприємствам нічого не лишається, як скорочувати свої виробництва. Низка молокозаводів уже зменшила обсяги закупівель молоко-сировини в агрофірм.
Один із найбільших виробників сиру "Пирятинський сирзавод" (група "Молочний альянс") заявив, що з 1 січня 2022 року частково обмежить постачання продукції з подальшою зупинкою виробництва через високу ціну на природний газ.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Інші підприємства також перебувають у "підвішеному" стані. Ефективність багатьох молочних переробних підприємств в Україні сьогодні практично на нулі. Деякі працюють у збиток і займатися переробкою молока для них невигідно. Подорожчання тарифів на газ стане критичним для багатьох із них. Весною стане зрозуміло, хто пережив зиму, а хто – ні.
Раніше повідомлялося, що в Україні прогнозують дефіцит борошна та різкий стрибок цін на хлібобулочні вироби.