В Україні почався продаж новорічних дерев: вже відомі ціни на ялинки

Автор: Марченко Любов

Попри війну, українці все одно живуть очікуванням новорічного дива. Цьогоріч для всіх найбажанішим подарунком був би мир. А наразі вже почали продавати новорічні ялинки, під якими можна загадати бажання і знайти подарунок після новорічної ночі. Деякі лісгоспи вже оприлюднили ціни на ялинки, які будуть цьогоріч.

В Україні почався продаж новорічних дерев: вже відомі ціни на ялинки - today.ua

Про початок продажу ялинок, а також про те, чи шкодять новорічні вирубки довкіллю, розповіло Державне агентство лісових ресурсів на своїй сторінці у Facebook.

Отже, як розповідають лісівники, плантації новорічних дерев є в кожній області. Їх спеціально висаджують і вирощують для того, щоб отримати "врожай" новорічних дерев. Такі деревця -  "швидкостиглі": якщо в природі ялина росте і 60 років, і більше, то на цих плантаціях довше за 4-8 років деревця не вирощують.

"Створення плантацій новорічних ялинок є екологічно та економічно виправданим, бо час дозволяє за 60 років створити і реалізувати щонайменше 10 плантацій таких деревцят", - пишуть у повідомленні.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Така вирубка не шкодить довкіллю, адже щороку висаджуються нові плантації ялинок. Тому їхній масив практично залишається незмінним. Крім того, ще якісь деревця надходять для новорічного продажу під час санітарних вирубок лісу, що також не шкодить лісовим насадженням та природному відтворенню рослин.

Вирощування новорічних ялинок не пускають на самоплив. Тут є своя технологія, якої дотримуються лісівники.

В Україні почався продаж новорічних дерев: вже відомі ціни на ялинки

"Ми спеціально кронуємо новорічні ялинки для того, щоб гілочки були густими, а хвоя – пишною. Тобто на певній відстані від стовбура зрізають точку росту на гіллі, і внаслідок цього прокидається кілька нових бруньок, гілля стає густішим", - діляться досвідом лісівники.

Для тих, хто не хоче купувати зрубану ялинку, є свій варіант: можна придбати ялинку у горщику. Таким покупцям спеціалісти дадуть кваліфіковані поради, як і коли після свят висадити деревце у ґрунт та як за ним треба доглядати, щоб воно гарно прижилося.

Деякі лісгоспи Київщини вже опублікували цьогорічні ціни на ялинки. Найдешевші (ті, які нижчі за 150 см) цьогоріч вартуватимуть від 180 гривень.

Далі градація цін така:

( у ДП "Макарівський лісгосп")

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • 1,51-2,0 метри – 216 гривень;
  • 2,01-2,50 метра – 240 гривень;
  • 2,51-3,0 метра – 360 гривень;
  • 01-4,0 метра – 480 гривень.

(у ДП "Білоцерківський лісгосп", який почне продаж ялинок на торгівельних майданчиках у Білій Церкві та Фастові з 5 грудня)

  • висота до 1 м – 198 гривень;
  • висота 1,1-1,5 м – 270 гривень;
  • висота 1,51-2,0 м – 372 гривень;
  • висота 2,01-2,5 м – 471 гривень.

Зауважимо, що цьогорічні ціни на ялинки, незважаючи на дорожчу логістику та інші супутні витрати, практично не відрізняються від минулорічних.

Головне