В Україні почнуться відключення води через підрив Каховської ГЕС: названо проблемні області

Російські окупанти сьогодні вночі підірвали стратегічний об'єкт на території Херсонської області – Каховську ГЕС. Внаслідок підриву греблі спостерігається стрімке затоплення території Херсонської області. Рівень води продовжує зростати. Спрогнозувати наслідки цієї трагедії поки що складно, але жителі деяких населених пунктів вже скоро можуть залишитися без води.

В Україні почнуться відключення води через підрив Каховської ГЕС: названо проблемні області - today.ua

У зоні ризику опинилися Миколаївська, Дніпропетровська та Запорізька області. Місцеві жителі можуть залишитися без технічної, так і питної води. Також вже виникли труднощі із подачею води до Криму.

Зокрема, про зупинення водопостачання заявили у Кривому Розі. Там ввели обмеження для населення: тиск води знижуватиметься з 22:00 до 05:00 години.

Поки що ситуація у місті перебуває під контролем. 30% води в місто (це Центрально-Міський, частково – Металургійний, Довгинцівський та Саксаганський райони) подається від Карачунів. Ще 70% Кривого Рогу постачаються (решта районів) від Каховського водосховища через водосховище "Південне". Наразі місцева влада хоче знизити на 30% споживання в районах, які живляться від Каховки, щоб перекинути воду на інші райони міста.

В Україні почнуться відключення води через підрив Каховської ГЕС: названо проблемні області

У селах по дузі від Інгульця через низ до Софіївки подача води буде з 08.00 ранку до 12.00.

Обмеження подачі води будуть також введені в Марганці та Нікополі Дніпропетровської області.

Жителям Миколаєва повідомили, що вони будуть забезпечені питною водою. Кабінет Міністрів України на засіданні 6 червня виділив на це 120 мільйонів гривень. Вода подаватиметься руслом річки Інгулець у спеціальному режимі роботи.

Раніше повідомлялося про загрозу виведення з ладу Запорізької АЕС після підриву Каховської ГЕС.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com