В Україні почався процес, про який вже кілька днів влада попереджає громадян: почали скорочувати зарплати бюджетників. Процес почався у прифронтовому Миколаєві. Втім, і в решті українських міст ситуація з наповненням бюджетів не набагато краща. Отже всюди скорочення зарплат – лише питання часу.
Про скорочення зарплат бюджетників повідомив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич. Мер сповістив містянам цю, не вельми оптимістичну, новину під час прямого ефіру у соціальній мережі.
За словами миколаївського градоначальника, зарплати скоротять усім казенним утриманцям, починаючи від міського голови та його заступників, і закінчуючи найнижчими посадовцями, які отримують свій заробіток із міської казни.
"Усім ми збираємося урізати зарплату. І міському голові, і заступникам, усім тим, хто працює, інакше нам грошей вистачить на зарплату на два місяці, а потім вже нічого. Скоріш за все, це буде на рівні мінімальної зарплати", - повідомив мер.
Через те, що багато бізнесу зараз не працює, а ті, що працюють, або зовсім звільнені від податків, або платять лише мінімальні внески, міський бюджет майже не наповнюється. Ну, а якщо казна порожня, то й платити зарплати казенним утриманцям немає звідки.
"Місцевий бюджет наповнюється з податків. Якщо люди не платять податки і не працюють підприємства, то бюджет не наповнюватиметься. Зараз є можливість скоротити зарплату і платити її довше або платити як була, заплатити два місяці і далі посадити всіх на голодний пайок", - пояснив ситуацію міський голова.
Власне, про це саме попереджав і прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він пояснив, що в березні було значно легше виплатити зарплати бюджетникам і пенсії. Адже тоді на прохання уряду бізнес завчасно сплатив податки. Були також продані військові облігації, що теж принесло непоганий прибуток. Крім того, Україна отримала грошову допомогу з-за кордону. Зараз усього цього немає. До того ж, багатьох підприємців звільнили від податків. Через це є великі складнощі з наповненням бюджетів усіх рівнів. А в травні вони будуть ще відчутнішими. Єдина надія – на гроші від західних партнерів. Але це – кредитні кошти, які доведеться віддавати.