В Україні почали дешевшати яблука: як змінилися ціни на зимові сорти у супермаркетах

Цього тижня в Україні почали знижуватись ціни на яблука. Фермери відвантажують фрукти по 6-12 грн/кг, що в середньому на 19% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня.

В Україні почали дешевшати яблука: як змінилися ціни на зимові сорти у супермаркетах - today.ua

Попит на яблука в грудні впав, у порівнянні з листопадом. Основною причиною зниження цін на фрукти аналітики називають значне збільшення пропозиції яблук на ринку. Так, більшість садівників прагнуть якнайшвидше розпродати ці фрукти, щоб не витрачатися на їх зберігання. Обігрівати сховища цієї зими буде дорого, як ніколи.

Зниження попиту на яблука аналітики пов'язують із великим напливом продукції низької якості. Як відзначають самі садівники, вони сподіваються на активізацію попиту в даному сегменті у другій половині сезону, коли пропозиції якісного яблука знизиться до мінімуму.

Водночас на сьогодні ціни на яблуко в Україні в середньому на 41% вищі за торішні, що обумовлено зниженням виробництва яблук не лише в Україні, а й у країнах Європейського Союзу в цілому.

Якщо порівнювати цінники за супермаркетами, то середня вартість яблук на сьогодні – 11,06 грн за кг. Найдешевше яблука можна купити у Varus – за 9,90 грн/кг. Ще місяць тому середня вартість яблук була 12,19 грн/кг.

В Україні почали дешевшати яблука: як змінилися ціни на зимові сорти у супермаркетах

Яблука сорту Айдаред станом на 8 грудня коштують 13,90 грн за кг. Це на гривню дорожче, ніж у листопаді (12,96 грн/кг).

Раніше повідомлялося, як змінилися ціни на мандарини, апельсини та лимони на початку грудня.

ДЖЕРЕЛОunian.net