В Україні по-новому нараховуватимуть розмір субсидії на оплату комуналки: на скільки зменшаться виплати

В Україні змінили формулу розрахунку субсидії, що спричинило зменшення щомісячної суми виплат громадянам на оплату комуналки.

В Україні по-новому нараховуватимуть розмір субсидії на оплату комуналки: на скільки зменшаться виплати - today.ua

Стало відомо, що за квітень українцям виплатять 43% субсидії та 59% пільг, нарахованих у січні 2022 року. З травня та на весь неопалювальний сезон виплачуватимуть 16% субсидії та 29% пільг, нарахованих у січні 2022 року.

Зменшення виплат пов'язане з тим, що у неопалювальний період традиційно населення платить за комуналку менше (без урахування опалення). До того ж, військовий стан позначився на доходах громадян, і їм стало складніше сплачувати за комунальні рахунки.

Ті, хто раніше не отримував субсидію, але під час війни вона йому потрібна, може протягом двох місяців з початку неопалювального сезону звернутися за її призначенням. Головне — встигнути подати заяву та необхідні документи до закінчення неопалювального сезону.

Отримувачами субсидії на літній період можуть стати:

  • люди, які перебувають у складному матеріальному становищі;
  • власники житлових приміщень у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Київській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях та Києві.

Потрібно спочатку звернутися до територіального органу соцзахисту населення та подати відповідну заяву про нарахування субсидії, або заповнити заяву онлайн через портал або додаток "Дія".

Усім тим, хто отримував субсидії в опалювальний період, виплати продовжать автоматично. А це близько 2 млн одержувачів.

Нагадаємо, в Україні змінили порядок виплати пенсії деяким громадянам.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua