В Україні після вихідних подешевшав долар: скільки коштує валюта в банках та обмінниках

Курс долара в Україні в понеділок, 26 вересня, впав на 10 копійок - до 42,70 грн/дол. Курс євро опустився до 41,50 грн/євро. Як бачимо, європейська валюта все ще не може наздогнати американську.

В Україні після вихідних подешевшав долар: скільки коштує валюта в банках та обмінниках - today.ua

Продати долари у банках українці можуть у середньому за курсом 41,70 грн за дол., євро коштує 40,25 грн за євро. В обмінниках долар можна продати по 42,5 грн, а купити по 42,7 грн. Євро - по 40,48 грн/євро та 40,90 грн/євро відповідно.

У ПриватБанку після вихідних вартість валюти підскочила. Курс готівкового долара у понеділок підвищився на 20 копійок – до 41,70 грн/дол. Продати американську валюту у банку можна за курсом 41,20 грн за дол., євро – 39,80 грн за євро.

В Україні після вихідних подешевшав долар: скільки коштує валюта в банках та обмінниках

Курс долара в банках сьогодні не перевищує 42,4 грн за долар у купівлі та 42,7 грн/долар у продажу.

За прогнозами багатьох експертів, долар надалі сильно не дешевшатиме. Курс американської валюти може бути значно вищим, ніж закладено в проект бюджету 2023 року. Не виключено, що до кінця наступного року курс долара може коштувати 50 гривень.

Щодо прогнозу по курсу на кінець вересня, то є кілька факторів, які впливатимуть на гривню. Так, держструктурам необхідно закрити свої розрахунки на військові замовлення. Потрібна також гривня для операцій із бюджетними організаціями та накопичення стратегічних запасів перед опалювальним сезоном. Значні гривневі витрати держава несе і відновлення пошкодженої ворогом інфраструктури на деокупованих територіях. Все це додасть пропозиції валюти на ринку наприкінці вересня, що підтримає гривню.

При цьому Нацбанк змушений буде продати на торгах ще не менше $330-520 млн для покриття дефіциту валюти на міжбанку та підтримки курсу на рівні 36,57 грн за долар.

Поступове збільшення розриву між курсами долара на міжбанку та на готівковому ринку спонукає до того, щоб підвищити офіційний курс долара, але в Нацбанку переконують громадян, що передумов поки немає, і офіційні 36,57 гривні за долар протримаються ще дуже довго.

Раніше в НБУ назвали причини коливання курсу долара після оголошення Росією мобілізації.