В Україні підвищили тарифи на розподіл електроенергії: коли та як зміняться ціни

Автор: Марченко Любов

Нацкомісія ухвалила рішення щодо підвищення тарифів на розподіл електроенергії для обленерго. Ціни підвищуватимуть у два етапи: з 1 червня та з 1 липня. Зрештою вони зростуть від 25 до 50% - залежно від компанії. Щодо тарифу на електроенергію для населення, наразі остаточного рішення ще немає.

В Україні підвищили тарифи на розподіл електроенергії: коли та як зміняться ціни - today.ua

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) визначилась із датами і цифрами підвищення тарифів на розподіл електроенергії для 22 обленерго.

Раніше Нацкомісія планувала підвищити ці тарифи вже з 1 травня, але згодом було вирішено відкласти зміну тарифів для обленерго до того моменту, коли зростуть тарифи на електроенергію для населення. Тобто було вирішено, що для обленерго тарифи підвищать тоді, коли населення почне їм сплачувати за електроенергію більші суми.

Отже, схоже на те, що тарифи на електроенергію для населення підвищать також із червня.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

У червні підвищують тарифи не для всіх обленерго

Тарифи на розподіл електроенергії зростуть у червні для 22 обласних енергокомпаній. Водночас, для компаній, які працюють у фронтовій та прифронтовій зоні, а це - ДТЕК Донецькі електромережі, Запоріжжяобленерго, ДТЕК Високовольтні мережі, Луганське енергетичне обʼєднання, ДП Регіональні електричні мережі, вирішено продовжити на червень дію чинних тарифів і підвищити їх із липня.

В Україні підвищили тарифи на розподіл електроенергії: коли та як зміняться ціни

До кінця червня користуватимуться чинним тарифом також і ті компанії, що входять до групи VS Energy, яка знаходиться під санкціями. Зокрема, це компанії Житомиробленерго, ПРАТ Кіровоградобленерго, ПРАТ Рівнеобленерго, АТ Чернівціобленерго та АТ Херсонобленерго.

Водночас, в обґрунтуванні до проекту постанови НКРЕКП йдеться, що із застосуванням санкцій до обласних енергокомпаній варто зачекати. Принаймні, до тих пір, поки держава не отримає повний контроль над ними. Адже через застосування санкцій вони можуть зупинити роботу, що призведе до припинення електропостачання в тих регіонах, які вони обслуговують.

"У Житомирській, Кіровоградській, Рівненській, Херсонській та Чернівецькій областях, у тому числі підприємств критичної інфраструктури, військових об’єктів тощо, що у свою чергу може призвести до соціального вибуху, порушення безпеки та обороноздатності країни", - йдеться в обґрунтуванні НКРЕКП.

Отже, таблиця із підвищеними тарифами на розподіл електроенергії для обласних енергокомпаній виглядає таким чином:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні підвищили тарифи на розподіл електроенергії: коли та як зміняться ціни

Нагадаємо, у Нацкомісії також розповіли, у скільки разів зросте тариф на електроенергію для населення.