В Україні підвищать мінімальну пенсію майже до 8 тисяч: кому чекати таких виплат

В Україні буде підвищена мінімальна пенсія. Для деяких громадян вона становитиме майже 8 тисяч гривень. Таке підвищення виплат заплановано з 1 січня 2022 року.

В Україні підвищать мінімальну пенсію майже до 8 тисяч: кому чекати таких виплат - today.ua

Про майбутнє підвищення мінімальної пенсії певній категорії громадян розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Рішення щодо підвищення пенсій ухвалив уряд на своєму позачерговому засіданні. Отже, пенсію, не нижчу за 7800 гривень, виплачуватимуть кожному з непрацездатних батьків, дружині (або чоловіку) воїнів, які загинули в АТО/ООС.

"Підвищену пенсійну допомогу з наступного року отримають понад 2 тисячі людей, чиї рідні загинули за Україну, боронячи мир та спокій українських осель. Адресна допомога до пенсії надаватиметься їм незалежно від того, чи вже отримують такі виплати інші члени родини", - заявив Денис Шмигаль.

В Україні підвищать мінімальну пенсію майже до 8 тисяч: кому чекати таких виплат

При цьому також, уже до кінця поточного року, усім військовим будуть виплачені заборговані зарплати, а також матеріальні заохочення. На зарплати військовим Рада виділила додатково 4,1 мільярда гривень. Тим часом, ще у вересні держава боргувала їм по зарплатах півтора мільярда гривень. Однак після внесення змін до бюджету 2021 року з'явились гроші і на виплати зарплат, і на заохочення по службі.

Нагадаємо, із грудня поточного року також підвищать пенсії деяким громадянам. Зокрема, одержать більші виплати українці, що отримують мінімальну і максимальну пенсії. Мінімальну пенсію збільшать на 80 гривень, максимальну – на 800.

Крім того, збільшать також пенсію громадянам у віці 65+ років, які виконали необхідну умову за страховим стажем: чоловіки – 35 років, жінки – 30.

ДЖЕРЕЛОlada.fm