В Україні підвищать мінімальні пенсії деяким категоріям громадян: кому пощастить більше за інших

З 1 липня в Україні підвищаться пенсії у деяких категорій громадян. Йдеться про тих пенсіонерів, хто не підпав під індексацію в 2019-2020 роках. Про це заявила глава Мінсоцполітики Марина Лазебна.

В Україні підвищать мінімальні пенсії деяким категоріям громадян: кому пощастить більше за інших - today.ua

За словами чиновниці, мінімальні виплати для чорнобильців з 1 липня збільшаться в два рази. Те ж саме стосується інвалідів I групи. Надбавки усім іншим громадянам складуть лише 100 гривень.

"У людей немає стажу. Вони ж не винні, що за станом здоров'я не могли працювати, а у них, наприклад, стажу немає, щоб отримати більше 2000 гривень. Ми зараз їм піднімемо пенсію", - заявила міністр.

В Україні підвищать мінімальні пенсії деяким категоріям громадян: кому пощастить більше за інших

На сьогоднішній день мінімальна пенсія в Україні дорівнює прожитковому мінімуму для осіб непрацездатного віку - 1769 гривень. Якщо у парламенті проголосують за новий законопроект про пенсії, то уже з наступного року мінімальна пенсія в Україні може стати вдвічі вища, ніж зараз. Для громадян, які досягли 65 років і мають страховий стаж в розмірі не менше 30/35 років, пропонується встановити мінімальну пенсію в розмірі не нижче 70% від мінімальної зарплати. Законопроект також передбачає збільшення пенсії для непрацездатних громадян, які втратили годувальника. Розмір виплат пропонують встановити на рівні двох прожиткових мінімумів (3868 гривень) на кожного непрацездатного члена сім'ї.

Нагадаємо, у Пенсійному фонді назвали основні причини для стягнення щомісячно від 20% до 50% від пенсії.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua