В Україні підскочить вартість житла в новобудовах через подорожчання металу

Вартість нерухомості в 2021 році зростає як на первинному, так і на вторинному ринку. За словами експертів, ця тенденція найближчим часом продовжиться. Через подорожчання будівельних матеріалів вартість квадратного метра житла в Україні зросте на 5-7%.

В Україні підскочить вартість житла в новобудовах через подорожчання металу - today.ua

Ціни на будівельні матеріали до кінця 2021 року зростуть на 10-15%. Найбільше подорожчає метал, бетон, керамоблок, утеплювач.

Різкий стрибок цін на металоконструкції потягне за собою зростання собівартості, тому як відсоток металу в будівництві досить великий, і його складова в кошторисі проекту вагома. Чим дешевше стає долар, тим сировинні товари стають дорожчими. Така тенденція спостерігається і зараз. Через карантин до того ж є проблеми і з постачанням сировини, що також впливає на кінцеву вартість будівництва. В Україні підскочить вартість житла в новобудовах через подорожчання металу Зростання цін на метали в середньому по ринку складе 5-7%, а в річному еквіваленті - до 15%.

Вартість будівельно-монтажних робіт також зростає. За рік ціни на послуги будівельників стали дорожче в два рази.

Ціни на житло диктуються високим попитом. Незважаючи на локдаун, попит зростає. Щорічно тільки в Києві продають близько мільйона квадратних метрів житлової нерухомості. Це при тому, що ціни на житло в Києві приблизно такі ж, як в Барселоні, Варшаві чи в будь-якому іншому європейському місті.

Раніше повідомлялося, що в Україні під час карантину стрімко зростає попит на вторинне житло.

ДЖЕРЕЛОubr.ua