В Україні перед Великоднем знизились ціни на яйця і масло

У квітні припинилося зростання цін на ряд продуктів, які є для українців стратегічними. Це яйця, масло, хліб і деякі крупи. Всі вони за останній тиждень почали дешевшати, повідомили в прес-службі Мінекономіки.

В Україні перед Великоднем знизились ціни на яйця і масло - today.ua

За оцінками представників рітейлу, до Великодніх свят ціни на соціальні продукти підвищуватися не будуть. Це підтвердили і представники Союзу птахівників України, зазначивши, що зростання цін на яйця і м'ясо птиці в квітні-травні не очікується.

У той же час, подорожчав і ряд продуктів, які українці також щодня вживають і будуть купувати і перед Великоднем. Рослинна олія стало безперечним лідером сезону по зростанню вартості. Ціна соняшнику на світовому ринку виросла на 120%, а це в свою чергу спричинило за собою зростання цін на зерно, а значить і на борошно і все борошняні вироби. З зерна виготовляються і комбікорми, а значить подорожчало і м'ясо. В Україні перед Великоднем знизились ціни на яйця і масло У 2021 році великодній кошик обійдеться українцям дорожче, ніж в минулому році. За рік, з березня 2020 по березень 2021, соняшникова олія подорожчала на 15 гривень за пляшку. Десяток яєць зріс в ціні на 12-18 гривень. Цукор додав 8-10 гривень на кожному кілограмі. Якщо додати до цього списку паски, сало, м'ясо, овочі та алкоголь, то доведеться віддати близько 1000 гривень, щоб накрити стіл на Великдень.

Нагадаємо, в Україні очікується різке подорожчання гречки більш ніж на 40%.

ДЖЕРЕЛОkorrespondent.net