В Україні падають зарплати в IT: яким програмістам стали платити менше

В Україні падають зарплати IT-спеціалістів. Щоправда, не всіх. За деякими напрямками програмування місячні ставки зросли, та водночас іншим спеціалістам роботодавці стали пропонувати меншу платню, ніж це було ще місяць тому.

В Україні падають зарплати в IT: яким програмістам стали платити менше - today.ua

В Україні падають зарплати у найприбутковішій галузі, яка традиційно вважалась найбільш високо оплачуваною. Йдеться про галузь IT. Українським програмістам на ринку праці стали пропонувати меншу зарплату, ніж пропонували ще місяць тому.

І це при тому, що загалом в Україні середня зарплата в листопаді зросла на досить-таки відчутну суму – 820 гривень. Втім, не для всіх вона стала вищою. Зокрема, місячна платня зросла для 41% найманих працівників. Ще для 41% вона залишилась незмінною. А от для 18% спеціалістів винагорода за їхню працю стала меншою.

До цих 18% потрапили й деякі програмісти, що є тривожним симптомом для IT-галузі загалом. Адже її спеціалісти традиційно входять до загону найбільш високооплачуваних українців.

В Україні падають зарплати в IT: яким програмістам стали платити менше

Які напрямки програмування стали менш дохідними?

Серед тих, кому тепер пропонують меншу місячну зарплату – програмісти C++. Їм у листопаді пропонували зарплату, що є на 7,14% меншою, ніж була у жовтні. В абсолютних цифрах вони в середньому втратили по 5 тисяч гривень заробітку, і тепер їхня середня зарплата становить 65 тисяч гривень.

Стали також меншими і зарплати програмістів C#. Їхня місячна виплата тепер становить 35,5 тис. гривень що на 5,33% менше, ніж місяць тому.

Скоротилась також на 4,7% платня iOS-розробників, яким тепер платять по 50 тисяч.

Ще відчутніше знизили платню спеціалістам із Symphony. Їхні зарплати втратили 23,6%, опустившись до 42 тисяч гривень замість 55 тисяч, які пропонувались у жовтні.

Водночас у деяких програмістів зарплата зросла

Спеціалістам з Magento у листопаді пропонували в середньому 42,5 тисячі гривень. І це на 34,9% вище, ніж було у жовтні. А фахівцям з Unity роботодавці готові були платити в листопаді по 35,5 тисячі, що на 22,4% вище за жовтневу зарплату.

Зросла також пропозиція по місячний зарплаті для розробників середовища Ruby on rails. Їхня платня в середньому виросла на 12% і сягнула 70 тисяч гривень (замість 62,5 тисячі у жовтні).

Нагадаємо, українцям розповіли, в яких українських вишах готують спеціалістів з IT, що затребувані на ринку праці.

ДЖЕРЕЛОbusinessua.com