Україна ризикує вступити у холодну пору року без опалення. Опалювальний сезон в країні може просто не розпочатись. Причина – зупинка багатьох ТЕС і ТЕЦ, яким бракує грошей для закупівлі сировини, і які зараз стоять.
Так тривожну думку оприлюднила у своєму Facebook депутатка-"слуга" Людмила Буймістер.
Вона пише, що залишилось не так уже й багато – 80 днів до початку нового опалювального сезону. Тим часом, вже зараз в Україні стоять 12 енергоблоків ТЕС і ТЕЦ. Теплові станції одна за одною зупиняються через брак вугілля та газу і через брак коштів, за які можна було би придбати енергоресурси.
"Ремонтна кампанія по суті зірвана і енергосистема впевнено скочується в прірву. Все йде до того, що в заголовки медіа повернеться термін "віялові відключення" – попереджає депутатка.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Провину за ситуацію, що склалася в енергокомплексі країни, Людмила Буймістер покладає на фірми-посередники, які займаються перепродажем електроенергії, і які призвели до такого стану речей в енергетиці.
"Фактично 4-6 компаній "без роду і племені" вивели з енергоринку десятки мільярдів гривень, яких було би достатньо для впевненої підготовки до опалювального сезону", - пише Буймістер.
Саме вони створили на ринку електроенергії такі умови, коли генеруючі компанії були змушені продавати вироблену ними електроенергію за безцінь, нижче за її собівартість. В результаті, зараз вони опинились без сировини і стоять без поточного ремонту. Адже ремонти теж потребують грошей.
"Кожен третій блок державної Центренерго сьогодні не може працювати, бо на складах немає вугілля і грошей, щоб заплатити за газ. Держкомпанія звернулася до РНБО з проханням виділити з резервного фонду гроші на закупівлю вугілля", - повідомляє депутатка.
При цьому глава Міненерго Герман Галущенко запевнив, що Україна наростить запаси вугілля. Перш за все – за рахунок власного видобутку. Та якщо власного бракуватиме, то наша держава готова імпортувати вугілля. До кількох країн наш уряд вже придивляється як до потенційних імпортерів. Зокрема такими можуть стати Польща, Південно-Африканська Республіка і Казахстан.
Нагадаємо, через брак вугілля можуть зупинитись майже всі теплові станції, які становлять третину вітчизняної генерації електроенергії. І причина – не лише в тому, що вугілля немає, а ще й у тому, що компанія Укрзалізниця має намір різко підняти тарифи на перевезення вантажів.