В Україні оновилися правила купівлі нерухомості: що змінилося для власників житла

Автор: Лобанова Єлизавета

Нові правила купівлі нерухомості, які набули чинності з 28 жовтня, торкнуться власників земельних ділянок та побудованих на них будинків. Тепер разом із будинком покупцю нерухомості автоматично у власність переходить і земля, на якій розташована будівля.

В Україні оновилися правила купівлі нерухомості: що змінилося для власників житла - today.ua

Відповідно до Закону №1174-IX, який Верховна Рада України ухвалила 8 вересня 2021 року, купуючи будь-яке нерухоме майно, крім квартири у багатоквартирному будинку, покупцю об'єкта автоматично переходить і право власності чи право користування земельною ділянкою. Це діє як для земель, що у постійному використанні, так орендованих ділянок.

Таким чином, власник або орендар землі, що продає розміщену на ній нерухомість, обов'язково повинен розірвати свої договори на землекористування, щоб їх уклав новий власник. Нові договори мають бути укладені на тих самих умовах, що й з попереднім власником житла. В Україні оновилися правила купівлі нерухомості: що змінилося для власників житла Від орендодавця земельної ділянки не вимагається волевиявлення чи внесення змін до договору оренди. Достатньо повідомити про перехід земельної ділянки до нового користувача.

Якщо купується лише частина нерухомого об'єкта, то власник нерухомості має право не на всю землю, а лише на необхідну частину. Домовитися про це він має із постійним землекористувачем.

Популярні зараз

В Україні громадян позбавлятимуть права на житло за спрощеною процедурою

Країни НАТО зможуть збивати російські ракети над Україною зі своєї території

Тариф на воду підвищать з 1 травня у двох містах України

В Україні очікуються звільнення та підвищення зарплат, — Нацбанк

Наразі окремого договору купівлі-продажу землі укладати не потрібно, у новій угоді про придбання майна будуть обумовлені й земельні питання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ж купується незавершений об'єкт будівництва, то право власності чи користування земельною ділянкою виникає лише тоді, коли права на такий об'єкт вже зареєстровано.

Раніше повідомлялося, які податки потрібно сплатити українцям при даруванні чи обміні нерухомості.