Під час війни в Україні змінили терміни отримання виплат по безробіттю громадянам, які стоять на обліку у центрі зайнятості. З початку військових дій статус безробітного отримали 242 тисячі осіб, з яких 28 тисяч – це внутрішньо переміщені особи. Вони можуть розраховувати на допомогу по безробіттю, але за новими правилами термін виплат скоротили до 30 днів.
Після закінчення цього періоду громадяни втрачають право на виплати. В Україні центри зайнятості допомагають громадянам у пошуку роботи, однак якщо через місяць безробітному нічого не знаходять, то йому можуть запропонувати суспільно корисні роботи, за які щомісяця можна отримувати 6500 грн. Це більше, ніж середній розмір допомоги з безробіття (4870 грн). Якщо людині потрібні гроші, а потрібну роботу вона не може знайти, то такий варіант цілком непоганий. Адже держава в умовах війни не може місяцями утримувати працездатних людей. Якщо людина знаходилася за кордоном, але повернулася, то вона може легко стати на облік у центр зайнятості у своєму місті та отримувати допомогу.
Також в Україні функціонує програма зайнятості, яка полягає у компенсації єдиного соціального внеску для працівників, з якими роботодавець уклав контракт щонайменше на два роки.
Також повідомлялося, що українцям виплачуватимуть допомогу з часткового безробіття.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal