Цьогоріч в Україні городина дешевою не буде. Навіть якщо в аграрному секторі складуться найсприятливіші кліматичні умови, ціни на овочі будуть відчутно вищими за минулорічні. Водночас, захмарного росту цін чекати не слід. Завдяки вирощуванню овочевої продукції на присадибних ділянках ціни на овочі надто високими не будуть.
У цьому переконана аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин. В коментарі, який вона дала Українському радіо, Литвин каже, що зростання цін на овочі у цьогорічному сезоні не повинно перевищити 10-15%.
В Україні, через суттєве зменшення орних земель скоротили й площу під посадку овочів. Через це на ринку упродовж літа і восени відчуватиметься певний дефіцит цієї продукції. І звісно, що ціни на овочі будуть вищими, ніж у минулорічному сезоні. Але жорсткого дефіциту на овочевому ринку не повинно бути.
Адже в Україні традиційно велика частка овочевої продукції вирощується на присадибних ділянках: як у сільських приватних садибах, так і на дачних ділянках. Причому лишки цієї продукції селяни завжди продають. Отже, це має наситити ринок і збити на ньому ціни на овочі. Особливо це стане відчутним, коли на ринок масово піде продукція, вирощена у відкритому ґрунті.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Овочі, які надходять від українських тепличних господарств, також зросли в ціні за рахунок зростання вартості енергоносіїв. Проте, коли підуть овочі відкритого ґрунту, то ціни почнуть знижуватись. Порівняно з минулим роком, ми відчуємо зростання рівня цін на 10-15 %, однак говорити про подвоєння ціни на основні овочі не доводиться", — підсумувала Світлана Литвин.
При цьому аналітик каже, що окремі винятки усе ж можливі. Зокрема, можуть піти високо вгору ціни на овочі, які традиційно вирощують у південному регіоні: перець, баклажани, томати. Однак і ці види активно вирощують із розсади в усіх регіонах України. Отже й вони не повинні бути у великому дефіциті. Тим більше, що саме зараз ще можна придбати на ринку розсаду і висадити її в себе на городі.
Нагадаємо, аналітики кажуть, що цьогоріч в Україні у найбільшому дефіциті буде солодкий перець.