Ціни на продукти в Україні зростають вже зараз, але глобальний стрибок очікується під кінець літа. Експерти зазначають, що зростання цін громадяни відчують на собі вже у серпні, коли інфляція збільшиться, а експорт знизиться.
Через необхідність прогодувати країну в умовах недобору врожаю, українська влада швидше за все введе мораторій на вивезення основних продуктів харчування за кордон. Це спровокує кризу на світовому ринку, тому що вже імпорт знижений, і в Європі зростають ціни на олію, гречку та інші зернові та продукти з них.
Мінагрополітики регулює запаси товарів, експорт яких ліцензується. Зокрема, жорстко контролюється вивезення цукру та пшениці, щоб запобігти експорту більшої кількості товару, ніж це необхідно, та не залишити українців без власного зерна. Крім того, Мінагро регулярно подає на розгляд українського уряду нові пропозиції щодо лімітування експорту певних видів товарів. Дефіцит деяких продовольчих товарів пов'язаний насамперед із військовими діями в Україні. Окупанти не лише перешкоджають посівній, а й викрадають у фермерів вже наявне продовольство, зокрема зерно та овочі.
Поля в Україні по можливості засіваються, однак, цьогорічний урожай буде вдвічі нижчим, ніж торішній, і до цього вже треба готуватися.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Посівна кампанія в Україні проходить на 20-30% повільніше, ніж зазвичай. Складнощі пов'язані з логістикою та нестачею палива. Кукурудзи цього року фермери садять менше, ніж зазвичай, замість неї засівають інші ярі культури, наприклад, пшеницю, а також соняшник і сою. Щоб підтримати аграріїв, держава надала їм кредити під 20% застави.
Раніше повідомлялося, що мережа супермаркетів АТБ оптом розпродає продукти зі своїх складів.