В Україні назвали виробників найсмачнішого “Селянського“ вершкового масла

Тонни вершкового масла в Україні щорічно фальсифікуються. Однак, є і сумлінні виробники, які виготовляють не лише натуральний, але і смачний продукт. Редакція Vesti.ua запросила експертів і провела дегустацію вершкового масла під назвою "Селянське" від семи різних українських виробників. Продукт оцінювали за критеріями смаку, консистенції і запаху.

В Україні назвали виробників найсмачнішого “Селянського“ вершкового масла - today.ua

Згідно ДСТУ, в залежності від масової частки жиру вершкове масло може бути "Екстра" (від 80% до 85% жиру); "Селянське" (від 72,5% до 79,9%); "Бутербродне" (від 61,5% до 72,4%). Менш жирне масло не є гіршим за якістю, воно просто інше. Твердження про те, що 82% вершкове масло - єдине натуральне, технологи називають фейком.

Смак вершкового масла повинен бути чистим, добре вираженим вершковим, з присмаком пастеризації. Масло яких виробників найбільше відповідає цим критерієм, вирішили розібратися Vesti.ua, оцінивши сім різних найменувань масла.

Участь в дегустації взяли такі марки вершкового масла:

  1. "Селянське", ТОВ "Люстдорф", 72,5% - 54 грн;
  2. "Молокія", ПрАТ "Тернопільський молокозавод", 72,5% - 43 грн;
  3. "Ферма", ТОВ "Террафуд", 73% - 57 грн;
  4. "Канів 1971", ТОВ "Клуб сиру", 73% - 48 грн;
  5. Roshen, Вінницький молочний завод "Рошен", 72,6% - 52,4 грн;
  6. "Білоцерківське", ПП "Білоцерківська агропромислова група", 72,6% - 48,2 грн;
  7. "Яготинське", група компаній "Молочний альянс", 73% - 55,5 грн.

Згідно з результатами, на першому місці виявилося масло з Канева (№4) - 4,28 бала, друге місце - у "Молокія" (4,10 бала), третє - у Roshen (3,58), на четвертому місці - "Яготинське ", далі замикають рейтинг" Селянське "і" Ферма ".

В Україні назвали виробників найсмачнішого “Селянського“ вершкового масла Якщо порівнювати з цінами, то в середньому пачка вершкового масла коштує в Україні від 48 до 57 гривень. Масло, яке експерти оцінили найвище, за вартістю одне з найдешевших.

Канівський маслосирзавод належить компанії "Клуб сиру", і на його потужностях робиться продукція для однойменної торгової марки. Вершкове масло Канівського маслосирзаводу єдине з відібраних зразків містить в складі підсирні вершки, що збиваються з молочної сироватки, яка залишається від виробництва сиру. Учасникам дегустації вершкове масло "Канів 1971" сподобався його запах і смак вони назвали його типовим для справжнього вершкового масла.

Раніше повідомлялося, що десятки виробників вершкового масла в Україні зупинили свою роботу.

ДЖЕРЕЛОvesti.ua