В Україні напередодні Нового року подорожчали яйця: названо головну причину

Напередодні новорічних свят зростають ціни на багато продуктів. Подорожчали й яйця. У грудні обсяги виробництва вітчизняних яєць в Україні традиційно знизилися, що вплинуло на цінову політику.

В Україні напередодні Нового року подорожчали яйця: названо головну причину - today.ua

За словами фермерів, основна причина подорожчання яєць та зменшення їхнього виробництва – це зниження потужностей великих виробників. Виробництво яєць в Україні за 2021 рік скоротилося на 13,5% порівняно з масштабами 2020 року. У той же час підприємства втратили 25% потужностей, а це безпосередньо впливає на обсяги та собівартість виробництва. В Україні напередодні Нового року подорожчали яйця: названо головну причину Крім того, на ціни у фермерських господарствах впливає і сезонність. Взимку домашні кури зазвичай несуть менше яєць.

Подорожчали також корми для курей. У півтора рази зросла ціна на кукурудзу, а це основна їжа курей.

На вартість яєць впливає ціна на енергоносії. Тарифи на газ та електрику зростають, а курники в зимовий період потрібно опалювати.

Напередодні свят українці традиційно купують більше яєць, адже яйця входять до складу багатьох страв. На сьогоднішній день за десяток доведеться віддати від 36 гривень. Подешевшають яйця традиційно на початку весни.

Раніше повідомлялося про зростання цін на свинину. Вартість м'яса підскочить уже наступного тижня.

ДЖЕРЕЛОtsn.ua