Today.ua

В Україні можуть заборонити продаж землі на 5 років: на кого поширюватиметься обмеження

В Україні пропонують заборонити продаж землі певній категорії покупців строком до 2029 року. Йдеться про юридичних осіб. Відповідно до чинного закону, наразі заборонений продаж землі юридичним особам. Ця заборона діятиме ще один рік – до початку 2024 року. Але група депутатів пропонує продовжити цей термін ще на 5 років - до 2029.

Таку пропозицію містить законопроект №8295, зареєстрований у Верховній Раді групою депутатів від фракції "Батьківщина" спільно з віце-спікером Оленою Кондратюк.

Депутати пропонують продовжити термін обмежень у сфері купівлі-продажу юридичним особам землі, призначеної для сільськогосподарської діяльності, та внести відповідні зміни до Земельного кодексу України. Згідно цього законопроекту, заборона на продаж землі має діяти на 5 років більше, ніж передбачено чинним законодавством.

Відповідно до Земельного кодексу, продаж сільськогосподарських угідь юридичним особам заборонений до початку 2024 року. Проте, народні депутати пропонують змінити термін обмеження, і накласти табу на продаж земельних угідь юридичним особам аж до початку 2029 року.

На думку авторів законопроекту, дія таких обмежень буде необхідною у післявоєнний період. Адже скуповувати землю можуть не тільки українські підприємства, але й іноземні, які зареєструють свої компанії-посередники в Україні. Також скасування заборони на продаж землі юридичним особам може призвести до виникнення монополій в аграрному секторі та формування неконкурентного середовища, що негативно відіб'ється на економіці держави і, як наслідок, на статках українців. Невеликі фермерські господарства у повоєнний період просто не зможуть купувати земельні угіддя. А от у великих агрохолдингів така змога буде.

"Зняття обмежень щодо загальної площі земельних ділянок, що можуть перебувати у власності громадянина України, призведе до концентрації значних площ землі в руках великих аграрних підприємств. Малі ж фермерські господарства, які зазнали значних втрат від бойових дій та спричиненої ними економічної кризи, не матимуть можливості придбавати такі земельні ділянки внаслідок відсутності достатніх коштів”, - кажуть ініціатори змін до Земельного кодексу.

Народні депутати додають, що наразі до кінця не визначений і механізм ціноутворення на ринку землі. Тому зняття заборони може зменшити надходження до бюджету країни.

Нагадаємо, наступного року в нашій країні може виникнути дефіцит хліба через різке скорочення посівних площ під зерновими культурами, а також зниження їхньої врожайності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ