В Україні монету номіналом 5 копійок з рідкісним дефектом продають за 500 доларів: фото

В Україні виставили на продаж монету номіналом 5 копійок з рідкісним дефектом. Її продають за 500 доларів чи 19 тисяч гривень.

В Україні монету номіналом 5 копійок з рідкісним дефектом продають за 500 доларів: фото - today.ua

Оголошення про продаж різких монет з'явилося на електронному аукціоні Violity. Йдеться про 5 копійок 1994 року випуску, які вже вийшли з обігу. Однак вони можуть залишатися у старих скарбничках чи гаманцях українців.

Цінними вважаються п'ятаки, виготовлені із латуні, міді чи титану. Вказаний екземпляр якраз викарбуваний із міді, а не із нержавіючої сталі, як ті, які випускають зараз.

Продавець зареєстрований під ніком Divchatko та знаходиться у Львові. Власник зазначив, що монета оригінальна і не піддавалася реставрації. Вона відноситься до різновиду 1БАг. Її головна особливість - гурт (ребро), який не має насічок - гладкий.

Вага монети складає 5,58 грама. Помітно, що вона була у вжитку і помітно постаріла.

Автор оголошення виставив ціну - 19 тисяч гривень або 528 доларів. Він приймає оплату на картку ПриватБанку і готовий передати монету під час особистої зустрічі або надіслати Новою поштою. На даний момент за лотом стежать 22 особи.

В Україні монету номіналом 5 копійок з рідкісним дефектом продають за 500 доларів: фото

Така монета може бути виготовлена із магнітної чи немагнітної сталі, срібла чи алюмінію. Вартість безпосередньо залежатиме від матеріалу.

В Україні монету номіналом 5 копійок з рідкісним дефектом продають за 500 доларів: фото

П'ятикопійчані монети 1994 року з дрібною насічкою на ребрі також вважають рідкісною монетою. Ціни на них можуть сягати 8000 гривень.

Нагадаємо, що Національний банк у травні ввів в обіг дві монети. Перша – номіналом 10 гривень. Вона присвячена військовослужбовцям ЗСУ. Друга монета, яку представив НБУ, – номіналом 2 гривні. Вона присвячена 150-річчю від дня народження гетьмана Павла Скоропадського.