В Україні молоко стає дефіцитом: чому всихають “молочні ріки“, і що буде з цінами

Автор: Марченко Любов

В Україні різко скоротилися надої молока. Молоко стає дефіцитом. Через це зростають закупівельні ціни, а підприємства молочної галузі виробляють дедалі менше продукції. Найближчим часом ситуація не покращиться, а може тільки погіршитись. Отже українцям не варто сподіватись, що ціни на молоко та молокопродукти знизяться. Вони лише ростимуть.

В Україні молоко стає дефіцитом: чому всихають “молочні ріки“, і що буде з цінами - today.ua

Такі невтішні прогнози дала аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

За перше півріччя 2022 року обсяг виробництва молока в Україні склав 3,73 млн тонн. На перший погляд ця цифра начебто й немала, однак порівняно з минулим роком скорочення обсягів становить 13,2%. Зокрема, на промислових підприємствах падіння виробництва склало 7,3%, а в приватних господарства надої знизились на 16%.

Основна причина такого падіння обсягів виробництва молока – війна. Через збій графіку сівби кормів та невизначеність із перспективами багато господарств не змогли забезпечити корів необхідним обсягом кормів і потрібним раціоном. Крім того, у багатьох фермерських господарствах  взагалі навесні не стали запліднювати тварин, не знаючи, чого чекати від завтрашнього дня. А в господарствах, розташованих поблизу місць бойових дій, був збитий графік дійки корів. Нерідко їх взагалі не могли видоїти. Звісно, це також призвело до зменшення обсягу лактації у тварин.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

В Україні молоко стає дефіцитом: чому всихають “молочні ріки“, і що буде з цінами

Теперішня ситуація і перспективи також не кращі

“Господарства в окупації тримають корів на кормах, яких вистачить до вересня-жовтня. Багатьом взагалі не вдалося заготувати корми”, – зауважила аналітик.

За таких умов фермерам більш нічого не залишиться, як пустити дійне стадо під ніж.

Та й на території, що підконтрольна Україні, справи не набагато кращі. В регіонах, де тривають боойові дії, у фермерів збиті строки сільськогосподарських робіт. Дехто не зміг ані нормально відсіятись, ані зібрати корми. Відтак тварини увійдуть в зиму ослабленими та з бідним раціоном, що неминуче позначиться на їхньому здоров'ї та на обсягах надоїв молока. Вже й зараз на багатьох фермах через недостатнє та неправильне харчування здоров'я тварин погіршилось, а взимку усі ці проблеми стануть іще гострішими.

За такої ситуації розраховувати на зниження чи хоча б на стабілізацію цін на молоко і молокопродукти не варто, каже Яна Лінецька. Власне, тенденція очевидна вже зараз: усі популярні молокопродукти нестримно дорожчають.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Так, у серпні середня ціна 200-грамової пачки масла 73% зросла з 58,97 грн до 62,7. А 900 мл молока жирністю 1% виросли в ціні з 32,88 грн до 34,75.

Нагадаємо, Нацбанк України порахував, що до кінця поточного року ціни на продукти загалом ще виростуть на третину.