Попри складну ситуацію на економічному фронті, незабаром для певної категорії українців робоча зміна може стати коротшою, а відпустка довшою. Хто отримає додаткові години вільного часу та чи не загрожує це скороченням заробітної плати?
Про нові ініціативи в трудовому законодавстві країни пише видання tribun.
У Верховній Раді зареєстрували ініціативу щодо скорочення тривалості робочих годин для певної категорії громадян. Законопроектом також передбачено для цієї ж категорії збільшення тривалості щорічної відпустки.
Згідно цієї ініціативи, право на скорочення робочої зміни отримають громадяни, які працюють у нічний час. У тексті документу зазначено що робочий час з 22.00 години вечора до 7.00 години ранку вважається нічним.
Отже, якщо щонайменше 3 години робочої зміни працівника припадає на вказані години, то його робота вважатиметься нічною. Та для зарахування громадянина до "нічних працівників" такий трудовий розпорядок має бути щоденним, а кількість відроблених у нічний час годин має становити не менше ніж третину від річної норми робочого часу.
Для таких працівників пропонується скоротити тривалість робочого часу до 7 годин. Та навіть при зазначених умовах праці можуть бути винятки. Наприклад, якщо підприємство залучене до безперебійного виробництва і немає ніякої змоги зменшити тривалість робочої зміни працівників.
Ініціатива також передбачає надання 4 додаткових днів до щорічної відпустки. Наразі в Україні тривалість відпустки в основному становить 24 дні. Отже працівникам, задіяним у нічний час, надаватиметься 28 днів відпочинку щорічно.
Приводом для подання цього законопроекту стало виконання зобов'язань України в рамках Асоціації з Європейським союзом.
"Україна має привести вітчизняне законодавство до положень директиви №2003/88/ЄС щодо окремих аспектів організації робочого часу. Зокрема, в ній є поняття "нічний працівник", – йдеться у пояснювальній записці до зареєстрованого законопроекту.
Нагадаємо, Верховна Рада дозволила українцям сплачувати комуналку та податки за допомогою електронних грошей. Депутати ухвалили у другому читанні законопроект №4366 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо платіжних послуг".