Із травня державна допомога переселенцям виплачується не всім внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а лише тим, чиї місця постійного проживання розташовані безпосередньо в зоні бойових дій і в зоні тимчасової окупації, або чиє житло зруйноване війною. Решті ВПО виплати скасовано.
Але й навіть ті, кому вони скасовані, мали отримати допомогу за два місяці – березень і квітень. Втім, багато переселенців скаржаться, що вони свої виплати так і не отримали. Гроші, обіцяні державою, мусять їм прийти неодмінно, каже очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна. Треба лише зачекати.
Причини затримки виплат можуть бути різними. У тому числі, не можна ігнорувати й людський фактор. Особливо це стосується тих переселенців, які реєструвались як ВПО через ЦНАП і там подавали заявку на виплату допомоги. Отже, хто реєструвався у ЦНАПах і має статус ВПО, але досі своїх грошей не отримав, той може звернутись туди, де його реєстрували, або до управління соцзахисту за місцем проживання. Саме там слід шукати причину затримки виплат.
Щодо тих громадян, які проходили реєстрацію через "Дію" (а таких майже пів мільйона), то їм просто слід зачекати. Через велику кількість заявок вони ще просто всі не опрацьовані. До того ж, у бюджеті є проблеми з наповненням. Через це черга отримувачів виплат посувається в порядку надходження заявок від них. Та якщо ви маєте статус ВПО, то виплати за березень-квітень ви неодмінно отримаєте.
Із травня, як зауважила міністр соцполітики, коло отримувачів допомоги переселенцям стало значно вужчим. До нього входять лише ті, чиї домівки опинилися в самому гирлі війни, або під чоботом окупанта. Наразі до цього списку потенційних отримувачів допомоги входять жителі 310 ОТГ. Ознайомитися з цим списком можна на онлайн-карті, яку публікує Мінсоцолітики. До речі, люди які повернулись до своїх місць проживання, і чий будинок вцілів, також позбуваються цих виплат.
Нагадаємо, що розмір допомоги переселенцям є двох видів: 3000 – для інвалідів і дітей, 2000 гривень – для дорослих, що не мають інвалідності.