В Україні хочуть запровадити регулювання Telegram-каналів: що це означає

Автор: Марченко Любов

Telegram набуває серед українців дедалі більшої популярності. Цей месенджер доступний, зручний у користуванні, лаконічний та найбільш інформативний. Але він не піддається ніякому регулюванню з боку держави, що викликає занепокоєння влади. Отже, українська влада подумує про те, щоб зробити Telegram регульованим.

В Україні хочуть запровадити регулювання Telegram-каналів: що це означає - today.ua

Такими планами поділився з виданням interfax міністр культури України Олександр Ткаченко.

За словами Ткаченка, Telegram має наочні переваги перед іншими месенджерами. Він оперативно реагує на всі події і найшвидше доносить інформацію до людей. Та з іншого боку, він абсолютно незалежний і не йде ні на який контакт із владою, хоча українська влада вже намагалася запросити його до діалогу.  

За словами очільника Мінкульту, поряд із проукраїнськими каналами в Telegram також функціонує чимало проросійських каналів, які несуть у маси ворожу інформацію. І все це обрушується на голови бідолашних українців, які самі не в змозі відділити зерно від полови.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

У Пентагоні роз'яснили, чи може Україна використовувати зброю США для ударів по Росії

"Телеграм створив у собі спільноту, яка закрита від суспільства, тоді як усі медіа, що підпадають під закон "Про медіа", відкриті, відомі їх власники, є певна звітність тощо. Тому телеграм - це питання, яке потребує реально експертного обговорення", - повідомив очільник Мінкульту.

У чому полягатиме експерте обговорення, які висновки з того будуть зроблені, та які дії настануть, наразі невідомо. Схоже, що й  у влади ще немає чіткого розуміння, як дати раду неприборканому месенджеру. Втім, вдаватись до тотальної заборони можновладці не мають наміру. Принаймні зараз. Радше, буде певне "регулювання", зауважив міністр.

В Україні хочуть запровадити регулювання Telegram-каналів: що це означає

Що мається на увазі під словом "регулювання", Олександр Ткаченко не пояснив. Очевидно, одним із проявів "регулювання" буде спроба змусити власників Telegram-каналів сплачувати податки зі свого доходу.

"Тому що телеграм-канали збирають кошти, і ми не знаємо чи платять вони податки - це перше питання. Друге питання - це знов таки з точки зору прозорості, власності, співпраці з суспільством, і розуміння того, у який спосіб ця взаємодія відбувається", - додав міністр.

Втім, як усе це здійснити технічно, у влади наразі немає рішень. Адже власник месенджера Павло Дуров і його топ-менеджмент не ідуть на контакт з урядовцями, і не лише українськими. Схоже, вони таки справді хочуть закріпити за своїм дітищем реноме території свободи, на яку не зможе впливати жодна влада.

Отже, керівництво Telegram на контакт з українською владою не йде. Хоча такі запити від нашої влади були. Водночас, у Мережі заявились чутки про співпрацю керівництва соцмережі із ФСБ. Втім, чи це правда, чи зумисне кимось запущений фейк, наразі невідомо, каже Ткаченко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Переконатися в тому, що там є ФСБ-шні сліди, чи ще чиїсь, досить непросто. Але той факт, що комунікації з телеграмом немає, викликає багато запитань і сумнівів", - підсумував очільник Мінкульту.

Нагадаємо, трохи раніше думку про небезпеку месенджерів Telegram і Viber висловив очільник ГУР України Кирило Буданов. Очевидно, влада, таки, готує громадську думку до певних заборон.