В Україні хочуть запровадити продовольчі картки: вони будуть доступні у додатку “Дія“

Автор: Марченко Любов

Ситуація з 20-відсотковим подорожчанням продовольчої сировини у 2022 році може стати для більшості українців "інфляційним шоком", вважають в Офісі президента України. Це може спровокувати стрибок інфляції на 8-10%. Аби полегшити пересічним громадянам інфляційний тягар, влада має намір запровадити в Україні продуктові картки.

В Україні хочуть запровадити продовольчі картки: вони будуть доступні у додатку “Дія“ - today.ua

Про це розповів у коментарі агентству interfax радник президента України Олег Устенко.

За словами Устенка, сировинна продовольча група, до якої входять продукти, що є базовими для випічки хліба та приготування багатьох продуктів, цьогоріч здорожчає на 10-20%. Йдеться про зерно, борошно, цукор, какао та інші продукти.  А якщо врахувати, що продовольство у споживчому кошику українців становить майже половину всіх видатків, то це буде для більшості громадян великим "інфляційним шоком", - вважає Устенко.

"В нашому випадку 20-відсотковий ціновий шок за продовольчою сировинною групою може призвести до інфляційного стрибка від 8% до 10%", - каже радник президента.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

В Україні хочуть запровадити продовольчі картки: вони будуть доступні у додатку “Дія“

При  цьому Устенко переконаний, що нинішній рік буде інфляційним для усього світу і, звісно, що цей процес не може обминути Україну. Отже, в Офісі президента готують антикризові заходи, які могли би пом'якшити інфляційний удар для українців. Зокрема, це можуть бути адресні виплати для найменш захищених верств населення.

Крім того, розглядаються й інші сценарії. Наприклад, впровадження продуктових карток, які можна буде отримати і використовувати через систему "Дія".

"В Офісі президента позиція більше ніж чітка: передусім мають отримати підтримку найбільш вразливі та незахищені верстви населення. Як - варіанти розглядатимуться. Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamp у системі "Дія" - так званих "продуктових чеків", як це практикується в США. Але це антикризові заходи, які можуть упроваджуватися в разі необхідності", - уточнив Устенко.

При цьому він також каже, що Нацбанк встановив граничний показник інфляції на 2022 рік у розмірі 7%. Але, на жаль, тут ситуація залежить не лише від Україні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас радник президента вважає пропоноване деякими економістами зниження або скасування ПДВ на продуктові товари ризикованим кроком, який може призвести до неоднакових ринкових умов для виробників і спричинити згубну дію на економіку країни.

Нагадаємо, держава запровадила регулювання цін на деякі соціальні продукти. Це вже призвело до невеликого зниження вартості соняшникової олії.