В Україні хочуть заборонити купувати алкоголь і цигарки за готівку

Автор: Марченко Любов

Влада розглядає варіанти податкової реформи. В рамках цієї реформи мають намір перевести торгівлю підакцизними товарами виключно у безготівкову форму. Якщо ця норма буде втілена, то алкоголь і цигарки українці не зможуть купувати за готівку.

В Україні хочуть заборонити купувати алкоголь і цигарки за готівку - today.ua

Такими планами поділився заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма.

За словами чиновника, в Україні мають намір знизити податкове навантаження на бізнес. Ставки податків будуть приведені до середньоєвропейських рівнів. Зміниться також торгівля підакцизними товарами. Зокрема, паперові акцизні марки скасують, а натомість замість них на товар будуть наносити унікальні  QR-коди. У цих кодах буде зашифрована вичерпна інформація про товар, у тому числі і його виробник.

В Україні хочуть заборонити купувати алкоголь і цигарки за готівку

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

"Ми плануємо дві фундаментальні зміни. Перше – це електронний акциз. Друге – щоб система запрацювала, це перевести розрахунки за підакцизні товари виключно в безготівковий формат, тобто, в оплату картою", - поділився чиновник.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами заступника керівника ОП, остаточного рішення щодо таких змін ще немає. Однак влада націлена на те, щоби підвищити оподаткування товарів, які вважаються шкідливими. Звісно, платити за завищеним податком будуть споживачі цих шкідливих товарів.

Нагадаємо, в рамках податкової реформи також розглядають варіант зі збільшенням податкового навантаження на пересічних українців. Зокрема, пропонують удвічі підвищити військовий збір та запровадити податок на зняття готівки.