В Україні хочуть ввести податок на солодкі газовані напої

Автор: Марченко Любов

В Україні хочуть ввести податок на солодкі газовані напої. Таким чином влада прагне зменшити споживання цих напоїв підростаючим поколінням. А це призведе до зменшення захворюваності на цукровий діабет та інші недуги.

В Україні хочуть ввести податок на солодкі газовані напої  - today.ua

З такою ініціативою виступив голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

За словами Радуцького, надмірне вживання солодких газованих напоїв наносить організму непоправної шкоди. Дорослі, які поблажливо ставляться до захоплення дітей солодкими напоями, недооцінюють цю шкоду. А тим часом, цукровий діабет, серцево-судинні та ендокринні захворювання рік від року молодшають. Причому, як стверджують медики, у 80% цим захворюванням можна було би запобігти, якби люди правильно харчувались.

"На відміну від цукру з продуктів харчування, цукор із напоїв (особливо газованих) засвоюється занадто швидко, що перевантажує нашу підшлункову залозу та печінку, що з часом призводить до розвитку діабету, порушення роботи серцево-судинної системи, пошкодження кровоносних судин, ожиріння, захворювання кишково-шлункового тракту", - пише Михайло Радуцький у своєму Facebook.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

А ще крім того, у солодкі напої нерідко замість цукру додають синтетичні підсолоджувачі, барвники, ароматизатори, консерванти. І все це завдає неабиякої шкоди організму. Тому зменшення споживання солодких напоїв – не забаганка зграйки медиків, а те, що треба впроваджувати негайно.

В Україні хочуть ввести податок на солодкі газовані напої

Не випадково вже понад 65 країн світу запровадили або зараз вводять у себе податок на солодкі газовані напої. Зокрема, нещодавно про запровадження такої ініціативи заявили Ізраїль та Казахстан.

І в Україні слід запроваджувати податок на споживання солодких газованих напоїв негайно, вважає депутат. Адже масштаби споживання таких напоїв у нас набули загрозливої величини.

"Згідно з дослідженнями, третина українських дітей п’є солодку газовану воду часто, понад дві третини батьків не заперечують, аби їхні діти вживали газовану воду та солодкі пакетовані соки. Але, на відміну від соків, солодку воду діти купують частіше самі!", - повідомляє нардеп.

Досвід запровадження таких податків у різних країнах світу показав: це призвело до реального зниження обсягу споживання таких напоїв. Це, зокрема, підтверджують і в доповіді ВООЗ. Наприклад, Латвія ввела у себе такий податок ще в 2002 році. І тепер у цій країні рівень споживання таких продуктів - один із найнижчих в Європі.

Гроші, виручені з такого податку, пропонують використовувати адресно - на подолання шкоди від вживання солодких газованих напоїв. Зокрема, на лікування та профілактику того ж цукрового діабету.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Запровадження податку на солодкі газовані напої не повинно боляче вдарити по підприємствах, які виробляють таку продукцію. Досвід країн, які вже запровадили такі платежі, показує, що підприємства швидко адаптуються до нових умов і переходять на виробництво напоїв із меншим вмістом цукру.

Нагадаємо, в Україні також хочуть обкласти податком фрілансерів. Адже більшість із них не платить жодної копійки до бюджету.