В Україні хочуть вручати повістки через “Дію“: що відомо

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні зареєстрували законопроект, який пропонує відкрити громадянам доступ до їх судових справ. Крім того, пропонується в режимі онлайн вручати українцям повістки до суду та видавати судові рішення. Реалізувати такий механізм можна через портал "Дія".

В Україні хочуть вручати повістки через “Дію“: що відомо - today.ua

Йдеться про законопроект про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів” щодо здійснення судочинства в умовах воєнного чи надзвичайного стану, який народні депутати зареєстрували у Раді ще 26 квітня.

Автори документу зазначають, що в умовах воєнного стану стало складніше інформувати учасників судового процесу про засідання, у тому числі поштою. Тому вони пропонують робити це через "Дію", яка встановлена майже у кожного громадянина на смартфоні. Таким чином, участник судової справи отримуватиме два сповіщення і не зможе проігнорувати їх.

В Україні хочуть вручати повістки через “Дію“: що відомо

Популярні зараз

Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

Таким чином, громадянам надходитиме повідомлення про розгляд справи за його участі і в паперовому вигляді на пошту, і через мобільний додаток, де буде зазначено місце та час суду, номер справи, а також статус у суді (свідок, відповідач, позивач).

"Надання в такому вигляді інформації не матиме статусу офіційного повідомлення, але учасник судового процесу буде поінформований і зможе в подальшому вжити необхідних заходів для захисту своїх прав та інтересів", - зазначили розробники законопроекту.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також документом пропонується запровадження можливості проведення зборів суддів дистанційно у режимі відеоконференції під час дії воєнного стану.

Раніше повідомлялося, що з 1 червня грошову допомогу через "Дію" отримуватимуть лише ті переселенці, які проживають у зоні проведення бойових дій.

Головне