В Україні хочуть скасувати щорічну індексацію зарплат: що буде з виплатами громадян

Обов'язкова індексація зарплат разом з ростом прожиткового мінімуму в Україні може скоро зникнути. Мінекономіки розробило новий законопроект, в якому скасовується щорічне планове підвищення зарплат, а роботодавцям дозволяється виплачувати відпускні без конкретних термінів.

В Україні хочуть скасувати щорічну індексацію зарплат: що буде з виплатами громадян - today.ua

У разі прийняття даного законопроекту, вже з 2022 року норму про обов'язкову індексацію зарплат виключать з чинного законодавства. Крім того, якщо зараз відпускні роботодавець зобов'язаний виплачувати не пізніше, ніж на третій день після виходу на відпочинок, то за новими правилами чітких термінів не буде. Головне, щоб всі виплати були зроблені до початку відпустки. Такий крок убезпечить працівників від недобросовісних роботодавців.

У відомстві вважають, що в умовах стабільного і поступового зростання заробітної плати і рівня мінімальної заробітної плати темпами, що випереджають інфляцію, доцільно відмовитися від механізму індексації. В Україні хочуть скасувати щорічну індексацію зарплат: що буде з виплатами громадян На сьогоднішній день рівень середньої заробітної плати в Україні становить 14 345 гривень або 527 доларів. По містах зарплати відрізняються. Наприклад, середня зарплата в столиці становить 20 900 грн, в той час як найменше заробляють жителі Чернівецької області - 11 350 гривень.

Індексація зарплат - процес досить трудомісткий для бухгалтерів. Технології рухаються вперед, а бухгалтера як і раніше витрачають купа часу на паперову роботу і оформлення документів. Індексація проводиться в індивідуальному порядку для кожного працівника. При визначенні суми підвищення порівнюють заробітну плату в чaстині постійних виплат. Мінливі виплати (надбавки і доплати, встановлені на певний короткий період) і одноразові виплати (разові премії за підсумками кварталу, року, до свят) не індексуються.

Якщо зарплата підвищується нa суму меншу, ніж сума індексації, тo величина індексації визначається як різниця між сумою індексації, яку потрібно було виплатити, і сyмою підвищення заробітної плати. Якщо співробітник працює нa умовах неповного робочого часу, тo сума індексації нараховується йому з розрахунку повного робочого часу, а виплачується пропорційно відпрацьованому часу.

Зарплати індексуються за формулою: Сума індексації, яка підлягає за повний місяць = Норма робочих днів (годин) у місяці * Фактично відпрацьовані дні (години) в цьому місяці.

Раніше повідомлялося, на скільки в Україні зросте зарплата військових в 2022 році.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com