Українські парламентарії знову взялися за державні свята. До календаря святкових дат хочуть внести свіжі правки. Цьго разу народні обранці зазіхнули на День Перемоги, 8 березня і 1 травня.
Відповідний законопроект №9009 вже зареєстрували у Верховній Раді.
Які свята мають намір скасувати
Народні обранці вважають, що деякі свята, які були узвичаєні ще за радянських часів, є неприйнятними для незалежної України, і настав час їх скасувати.
"Зараз українська нація переживає період відродження, звершилася Революція Гідності та ведеться запекла війна з агресором – російською федерацією. Саме зараз відновлюється український погляд на світ та формуються нові традиції нації-переможця, що вимагає закріплення і на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав’язаними традиціями минулої спадщини", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
До "традицій минулої спадщини" депутати віднесли:
- 8 березня - Міжнародний жіночий день;
- 1 травня - День праці;
- 9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).
Ініціатори закону вважають, що ці свята морально застаріли, і саме вони, а не масштабна корупція у владі, стоять на заваді просуванню України у світле європейське майбутнє. Отже, від цих свят треба якнайшвидше очистити національний календар. Крім того, це дозволить скасувати зайві вихідні дні, встановлені з нагоди цих дат.
Що пропонують натомість
Замість скасованих "червоних дат календаря" народні обранці пропонують встановити нові, українські, святкові дні:
- 25 лютого - День української жінки (День українки), приурочений до Дня народження Лесі Українки;
- 9 березня - Шевченків день - День народження Тараса Шевченка;
- друга неділя травня - День матері (тут додатковий вихідний не знадобиться, адже неділя і так завжди вихідна).
"Згадані святкові дати, які пропонується увести в календар, вже апробовані суспільством, і десятиліттями відзначаються українськими спільнотами на батьківщині та за кордоном. Тепер же необхідно врешті закріпити офіційний статус цих дат, які вже визнані українським народом", - резюмують у пояснювальній записці.
Нагадаємо, ще торік восени уряд представив оновлений календар святкових дат, в якому дні 8 березня і 1 травня (День праці) були. А замість 9 травня пропонували встановити святкову дату 8 травня.