В Україні хочуть розширити перелік громадян, які не підлягають мобілізації

В Україні хочуть розширити перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації. Відповідний законопроект 22 червня зареєстрували депутати від "Слуги народу". При цьому, виїзд за кордон зазначеним категоріям громадян не дозволять.

В Україні хочуть розширити перелік громадян, які не підлягають мобілізації - today.ua

Таким чином, депутати хочуть внести зміни до Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" і дозволити звільнити від призову ряд громадян. Йдеться про військовозобов’язаних жінок та чоловіків, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони України у Донецькій та Луганській областях.

Вищезазначені особи можуть бути призвані на війну за власним бажанням, але повістки їм не вручатимуть.

В Україні хочуть розширити перелік громадян, які не підлягають мобілізації

Також стало відомо, що безробітних українців, які офіційно зареєстровані на біржі праці, залучатимуть до різноманітних суспільно-корисних робіт у сфері благоустрою, а також у промисловому та аграрному секторі економіки. Мобілізація безробітних проходитиме на законних підставах. Крім того, безробітні, які протягом 30 днів не знайдуть собі роботу, а також громадяни, що виїхали за межі України більш ніж на 30 днів, позбавлятимуться статусу і виплат з безробіття.

Раніше повідомлялося, які речі мобілізовані громадяни мають взяти з собою на передову.

ДЖЕРЕЛОsud.ua