В Україні хочуть підвищити зарплати військовим: хто може розраховувати на надбавки

Зарплати військових – одне з найгостріших питань в Україні на сьогоднішній день. Парламентарії розробляють законопроекти, згідно з якими будуть підвищені премії військовослужбовцям деяких категорій, які зараз отримують менше за інших. Йдеться про терміновиків, інструкторів та курсантів.

В Україні хочуть підвищити зарплати військовим: хто може розраховувати на надбавки - today.ua

Так, наприклад, курсанти військових навчальних закладів одержують лише мінімальні стипендії. Інструктори також одержують невеликі ставки без будь-яких доплат. Тому вирішено підвищити їм грошове забезпечення вже найближчим часом.

Минулого місяця було ухвалено скандальний закон про повернення доплати 30 тисяч не лише для всіх тиловиків, які служать у ЗСУ, а й для всього силового блоку. Однак для того, щоб реалізувати цей закон, у бюджеті потрібно додатково знайти 154 млрд гривень до кінця року. Таких грошей, звісно, немає. Тому втілення вимог закону наразі відклали.

Натомість заговорили про виплату надбавок строковикам, інструкторам та курсантам. На підвищення ним зарплат коштів потрібно менше, оскільки парламентарі пропонують підвищити розмір заробітної плати людям, які покликані на строкову військову службу, до рівня не нижче за мінімальну. Також планується збільшити стипендії курсантам – до рівня не нижче за стипендії цивільних вузів.

В Україні хочуть підвищити зарплати військовим: хто може розраховувати на надбавки

Розмір надбавок не уточнюється, але безумовно військовослужбовці в тилу отримуватимуть менше, ніж ті, що на передовій, а отже, не йдеться про надбавки в 30 000 грн або 50 000 грн.

Де братимуть гроші на підвищення зарплат військовим?

На сьогоднішній день в бюджеті немає грошей на підвищення зарплат ані військовим, ані будь-яким іншим фахівцям. Крім того, до кінця року нових джерел поповнення бюджету не з'явиться. Тому депутати вбачають лише два шляхи підвищення зарплат військовим: або підвищення податків для решти українців, або нові борги перед західними партнерами.

Раніше повідомлялося, що депутати хочуть радикально реформувати зарплату військовим на передовій. Замість доплати 30 тисяч будуть премії за наступ.