В Україні хочуть підвищити ще два податки, щоб повернути виплати військовим

В Україні хочуть збільшити податкове навантаження на громадян, підвищивши ПДВ на 4% та військовий збір утричі. Тільки за таких умов у бюджеті з'являться гроші, щоб повернути виплати військовим у розмірі 30 000 грн, вважає міністр фінансів Сергій Марченко.

В Україні хочуть підвищити ще два податки, щоб повернути виплати військовим - today.ua

За словами міністра, систему мотивації виплати військовим має визначати військове керівництво – Генштаб та Міноборони.

"У них є відповідні накази, де чомусь ніхто не каже, що в нас крім 30 і 100 тисяч є ще 50 тисяч. І таку виплату отримають досить велика кількість військовослужбовців, – зазначив Марченко.

Профінансувати мільярди на виплати військовослужбовцям, за словами міністра, можливо за умови внесення змін до закону про бюджет. Для цього потрібно передбачити на рік додатково 170 млрд грн та збільшити низку податків, у тому числі ПДВ на 4% та військовий збір утричі. Інших варіантів, звідки брати додаткові гроші у бюджеті, Марченко не бачить.

В Україні хочуть підвищити ще два податки, щоб повернути виплати військовим

Якщо говорити про зарплати держслужбовців, то на сьогодні вони покриваються за рахунок міжнародної допомоги. Забирати кошти із зарплат держслужбовців на зарплати військових не вийде, оскільки всі міжнародні гроші чітко розподілені.

Фінансувати армію у Мінфіні пропонують за рахунок податків власного бізнесу. А це спричинить певні обурення в суспільстві, оскільки підприємцям і так складно в умовах війни тягнути податкове навантаження. Але такі є реалії.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада запропонувала запровадити акцизний податок із мінімальних роздрібних цін на спиртні напої.

ДЖЕРЕЛОepravda.com.ua